WBSS: POTWIERDZENI WŁODARCZYK, GASIJEW (IBF) I BRIEDIS (WBC)!

Redakcja, Informacja prasowa

2017-06-02

Wiele napisaliśmy już o niezwykle interesującym projekcie World Boxing Super Series z olbrzymią pulą nagród. Pierwszy sezon obejmie kategorię super średnią i bardziej nas interesującą junior ciężką. W tej drugiej ogłoszono pierwsze trzy z ośmiu nazwisk. A w tej trójce jeden Polak!

WŁODARCZYK POKONAŁ GEVORA >>>

Pierwszą gwiazdą WBSS jest mistrz świata federacji IBF, mocno bijący Murat Gasijew (24-0, 17 KO). To jednak nie jedyny z panujących mistrzów w tej stawce. Drugim jest champion WBC, znakomity technik Mairis Briedis (22-0, 18 KO). Trzecią osobą oficjalnie potwierdzoną w tym turnieju jest nasz Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO)! Co prawda "Diablo" nie jest już w posiadaniu żadnego tytułu, lecz w przeszłości pasował oba te pasy, czyli IBF oraz WBC.

WŁODARCZYK: TRYUMFATOR NAJLEPSZYM CRUISEREM SWOJEJ ERY >>>

Przypomnijmy, że pierwsze walki ćwierćfinałowe odbędą się na przełomie września i października. Zwycięzcy, którzy awansują do półfinałów, spotkają się na początku przyszłego roku, a w maju 2018 zostanie rozegrany wielki finał. Tryumfator całego turnieju poza olbrzymimi pieniędzmi zdobędzie również statuetkę Muhammad Ali Trophy.