STEVENSON: FONFARA ZALICZYŁ WPADKĘ ZE SMITHEM JAK JA Z BOONE'EM

Keith Idec, Boxingscene

2017-06-02

Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO) sugerował niedawno, że Adonis Stevenson (28-1, 23 KO) zdecydował się na rewanż z nim przez porażkę, jakiej "Polski Książę" doznał nieoczekiwanie rok temu z rąk Joe Smitha Jr. Ale kanadyjski "Superman" zapewnia, że nie bierze pod uwagę tej wpadki naszego rodaka.

- Według mnie Fonfara po prostu nie był przygotowany do tamtej walki. W boksie wszystko może się zdarzyć, a on zapewne spodziewał się łatwej roboty. To samo spotkało kiedyś mnie, gdy zmierzyłem się z Darnellem Boone'em. Ja również spodziewałem się szybkiej i łatwej walki, tymczasem zostałem złapany mocnym ciosem i przegrałem. Takie rzeczy się zdarzają - wspomina aktualny mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBC.

- Wydaje mi się, że Fonfarę spotkało po prostu to samo co mnie, ponieważ zdołał wrócić mocny i wygrać z Dawsonem. Tamta porażka już się nie liczy. Wygrał i będzie gotowy. Pode mnie z pewnością trenował dużo ciężej niż przed starciem ze Smithem. To przecież walka o tytuł i Polak da z siebie wszystko - dodał Stevenson.