WŁODARCZYK: TRYUMFATOR NAJLEPSZYM CRUISEREM SWOJEJ ERY

Redakcja, Informacja prasowa

2017-06-02

- Wygrywając ten turniej przypieczętuję swoją pozycję, bo tryumfator będzie mógł nazywać siebie najlepszym zawodnikiem kategorii junior ciężkiej. Zresztą uczestnicy to właśnie najlepsi pięściarze tego limitu - mówi Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO). "Diablo" dziś został przedstawiony już oficjalnie jako jeden z tych, którzy wezmą udział w projekcie World Boxing Super Series.

Już za samo wyjście do ringu zawodnicy zagarną po 400 tysięcy dolarów oraz premię w takiej samej wysokości za zwycięstwo. Najlepszy z ósemki zarobi w granicach dziesięciu milionów dolarów! Jest więc o co walczyć.

- Nie przypadkowo zwycięzca dostanie statuetkę Muhammada Alego. To był największy pięściarz w historii, a tryumfator tego turnieju śmiało będzie mógł nazywać siebie największym zawodnikiem kategorii cruiser w swojej erze - dodał Polak, w przeszłości dwukrotny mistrz świata w limicie 90,7 kg.

Dwaj inni zatwierdzeni już uczestnicy WBSS to panujący mistrzowie świata - zasiadający na tronie IBF Murat Gasijew (24-0, 17 KO) oraz champion WBC, Mairis Briedis (22-0, 18 KO).

- To swoista Liga Mistrzów w boksie zawodowym. Zamierzam udowodnić, iż jestem aktualnie numerem jeden w wadze junior ciężkiej. Konkurencja będzie trudna i zażarta, lecz jeśli chcesz być najlepszy, to musisz pokonywać najlepszych - komentuje Briedis.

- Sam udział w tym turnieju to już wielki honor. Najlepsi będą mierzyć się z najlepszymi. Jak dotąd pozostaję niepokonany i nie zamierzam przegrać. Chcę wygrać i ugruntować swoją pozycję jako najlepszy cruiser na świecie - dodał Gasijew.