SPENCE JR: WALKA Z PACQUIAO BYŁABY EKSCYTUJĄCA

Keith Idec, boxingscene.com

2017-06-02

Errol Spence Jr (22-0, 19 KO) przypuszcza, że Manny Pacquiao (59-6-2, 38 KO) byłby skłonny z nim walczyć, wątpi jednak, aby Filipińczykowi pozwolił na podjęcie tego wyzwania jego promotor.

- Myślę, że Pacquiao nie dba o to, z kim boksuje. Ale Bob Arum prawdopodobnie nie chciałby tego pojedynku. Jeśli o samego Pacquiao chodzi, on może walczyć z każdym - powiedział 27-letni Amerykanin.

- Nasza walka byłaby świetna. Pacquiao to nie jest typ boksera. On po prostu idzie do przodu i zadaje ciosy. To byłoby ekscytujące starcie - dodał.

Spencje Jr pokonał w ubiegły weekend Kella Brooka (36-2, 25 KO) i zdobył pas IBF w wadze półśredniej. Pacquiao 2 lipca będzie rywalizować o wakujący tytuł WBO w tej samej kategorii z Jeffem Hornem (16-0-1, 11 KO).

Stephen Espinoza, szef sportu w telewizji Showtime, z którą współpracuje Spence Jr, jest otwarty na potyczkę z Pacquiao.

- Pytanie brzmi, czy chce jej sztab Manny'ego, czy oni wciąż jeszcze chcą rywali z najwyższej półki. Myślę, że nie byłoby problemu, jeśli chodzi o telewizję [Pacquiao pracował w przeszłości z konkurencyjną HBO - przyp. red.]. Pacquiao to wojownik, a oni zawsze chcą walczyć z najlepszymi. Ale czy tego też chcą jego ludzie? - stwierdził.