TRENER KOWALIOWA: NIE NASTAWIAMY SIĘ NA NOKAUT

Keith Idec, boxingscene.com

2017-06-02

Pomimo kontrowersji, jakie przyniósł werdykt sędziów punktowych w pierwszej walce, trener Siergieja Kowaliowa (30-1-1, 26 KO) nie nastawia swojego podopiecznego na nokaut w rewanżu z Andre Wardem (31-0, 15 KO).

- Nigdy nie koncentruję się na nokaucie, nie inaczej jest w tym pojedynku. Trzeba po prostu wygrywać kolejne rundy. Powiedziałem Siergiejowi, że zwycięży, jeśli będzie boksować w drugiej połowie walki tak, jak boksował w pierwszej połowie pierwszego pojedynku. Swoje już udowodnił, pokazał, że jest w stanie wyboksować Warda. Właśnie to robił przez pierwsze sześć rund - stwierdził John David Jackson, szkoleniowiec Rosjanina.

- Kowaliow ma mocniejszy lewy prosty, co pokazał w pierwszej walce. Kiedy masz taką broń i walczysz z kimś, kto się na niej opiera, to ten ktoś znajduje się w tarapatach, bo nigdy wcześniej nie był w takiej sytuacji. Jak Siergiej będzie boksować tak jak w pierwszej połowie tamtego pojedynku, to powinien wygrać, niezależnie czy będzie to przez nokaut, na punkty czy decyzją sędziów - dodał.

W listopadzie ub.r. wszyscy trzej sędziowie po dwunastu rundach punktowali 114-113 dla Warda. Pięściarze zmierzą się ponownie 17 czerwca na ringu w Las Vegas.