Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-03

 XIV MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK - 2015 - GRUDZIĄDZ

Magnetyzm Grudziądza przyciągnął już ponad 100 zawodniczek na XIV Mistrzostwa Polski Juniorek (05-08.03.2015). Zawody odbywać się będą w historycznej hali przy ul. Konarskiego 36, która wymaga remontu, ale biorąc pod uwagę format odbywających się tu imprez i zaangażowanie organizatorów, to można sądzić że znajdą się osoby i instytucje i powstanie tu obiekt o jakim marzy Kazimierz Kiczyński, a to przecież udało się w Słupsku. Plakat i program imprezy w rozwinięciu.


SYROWATKA SPARUJE POD KĄTEM LORY

Już za trzy tygodnie między liny znów wyjdzie Michał Syrowatka (11-0, 3 KO), który w walce wieczoru podczas gali w Brodnicy zmierzy się z doskonale znanym polskim kibicom Felixem Lorą (18-13-5, 9 KO). Podopieczny Andrzeja Gmitruka wszedł w najważniejszą fazę swoich przygotowań.

BÓJKA TONY'EGO BELLEW NA PLANIE FILMU 'CREED'

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas planu zdjęciowego do powstającego filmu "Creed", który opowiadał będzie o karierze syna Apollo Creeda, czyli trenera Rocky'ego Balboy, a wcześniej jego wielkiego rywala. Według pierwszych informacji, pięściarz wagi junior ciężkiej Tony Bellew, który jest jednym z aktorów grającym w filmie, wszczął bójkę. Interweniować musiał nawet słynny Sylvester Stallone.
STURM CHCE TWORZYĆ HISTORIĘ NIEMIECKIEGO BOKSU

Czterokrotny mistrz świata wagi średniej Felix Sturm (39-4-3, 18 KO) swoich dwóch występów z 2014 roku na pewno nie zaliczy do udanych. Najpierw w maju stracił tytuł na rzecz Sama Solimana, by na jesieni zremisować z Robertem Stieglitzem. Mimo tego 36-latek chce iść dalej do przodu i tworzyć - jak sam mówi - historię niemieckiego boksu. O co dokładnie chodziło pięściarzowi pochodzącemu z Bałkanów?


MICHAŁ STARBAŁA: WALKA Z CIENIEM

Michał Starbała (11-0, 3 KO) pomimo rodzinnej tragedii dzielnie stawia czoła życiu i nie zaprzestał swojej ciekawej kariery. Kolejny pojedynek podopieczny Andrzeja Gmitruka stoczy 21 marca w Brodnicy na dystansie sześciu rund. Na niespełna trzy tygodnie przed tym startem prezentujemy Wam migawkę z jego treningu i walkę z cieniem.MAYWEATHER-PACQUIAO: 50 CENT POSTAWI 1,6 MLN $ NA FLOYDA

Trwają spekulacje wśród dziennikarzy, kibiców, samych zawodników, kto zwycięży 2 maja w Las Vegas w konfrontacji dwóch najwspanialszych pięściarzy naszych czasów, czyli Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Takich rozterek nie ma natomiast znany raper 50 Cent, na co dzień próbujących swych sił w boksie zawodowym jako promotor.GOŁĘBIEWSKI vs CHOJNOWSKI: FINAŁ MDŚ 2015 (-75kg)

W poprzednich dniach prezentowaliśmy Wam już dwie wcześniejsze walki Bartłomieja Gołębiewskiego. Teraz zapraszamy do obejrzenia potyczki finałowej z Mistrzostw Dolnego Śląska 2015 w wadze średniej, w której pokonał przed czasem Radosława Chojnowskiego. I znów te nagranie jest jedynie pretekstem, by zaprosić Was na nasz kanał, gdzie obejrzycie wszystkie walki finałowe tej ciekawej imprezy z Opola.CHAVEZ: PIENIĄDZE I NAZWISKA PRZYJDĄ PO FONFARZE

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) na każdym kroku jest pytany o walki z najpopularniejszymi pięściarzami świata, ale Meksykanin podkreśla, że najpierw musi się uporać z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO). - Chcę dużych nazwisk, ale ten facet to prawdziwy pretendent. Nazwiska i pieniądze przyjdą, teraz jednak muszę pokonać Fonfarę - mówi.


PACQUIAO POTRENUJE SCHOWANY PRZED CAŁYM ŚWIATEM

Charyzmatyczny Freddie Roach zwykle nie kryje się ze strategią na walkę, zapewne wierząc, że Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) da sobie radę nawet jeśli rywal wie, czego może po nim oczekiwać. Przed pojedynkiem z Floydem Mayweatherem (47-0, 26 KO) trener "Pacmana" nie puści jednak pary z ust - Filipińczyk będzie też trenował w zamkniętej na cztery spusty sali Wild Card Gym.

'NIECH NAJPIERW SIDERENKO SPOTKA SIĘ Z PIĄTKOWSKĄ, POTEM BRODNICKĄ'

Wczoraj do grupy Konspol Babilon Promotion dołączyła od lat mieszkająca w naszym kraju Ukrainka Sasza (Aleksandra) Sidorenko. Od razu pojawiły się głosy, że ta niezwykle obiecująca zawodniczka, która zadebiutuje na zawodowym ringu 18 kwietnia w Legionowie, mogłaby kilka tygodni później skrzyżować rękawice z Ewą Brodnicką (6-0, 2 KO). Tego jednak nie chce Mariusz Grabowski.