WSB: MATEUSZ TRYC PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ

Pochodzący z Wyszkowa Mateusz Tryc (-81 kg) wystąpi w swoim mieście w zawodowej lidze WSB. Oprócz niego, w składzie Rafako Hussars Poland na piątkowy mecz (g. 20:30) z Puerto Rico Hurricanes są m.in. trzej obcokrajowcy. Czy zespół Zbigniewa Raubo sięgnie po trzy punkty?

Tym razem piątkę zawodników, których zobaczymy w akcji stanowią Niemiec Hamza Touba (-52 kg), Dawid Michelus (-60 kg), Steven Gerrard Donnelly (-69 kg) z Irlandii Północnej, Mateusz Tryc (-81 kg) i Litwin Mantas Valaviczius (+91 kg).

- W naszym sztabie trenersko-menedżerskim zastanawialiśmy się długo nad obsadą aż trzech z pięciu wag. Przymierzaliśmy się do Mateusza Polskiego w wadze lekkiej i Rogera Hryniuka w ciężkiej, ale z różnych względów prawdopodobnie zobaczymy ich dopiero w kolejnym spotkaniu. Ostatecznie wybór padł na trzech bokserów zagranicznych i dwóch polskich. Liczymy, że w tym składzie wygrają z Portorykańczykami - powiedział szef Rafako Hussars Poland, Jarosław Kołkowski.

Oficjalne ważenie połączone z konferencją prasową odbędzie się w czwartek o g.13:00 w Zespole Szkół "Rybienko Leśne" - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie, ul. Stefana Batorego 6.

To będzie szczególny występ dla Tryca, który jako jeden z niewielu obecnych bokserów występował w Husarii w jej pierwszym sezonie w World Series of Boxing, ale wciąż czeka na pierwszą wygraną. Może to się uda przy wsparciu swoich kibiców.

W poprzednich latach Husaria przegrywała w tym mazowieckim mieście z Azerami czy Kazachami. W piątkowym spotkaniu (transmisja w TVP Sport) też nie będzie zdecydowanym faworytem, bowiem w trzech dotychczasowych meczach w wagach od -52 kg do +91 kg biało-czerwoni wywalczyli tylko 1 pkt. Byli bardzo blisko sensacyjnego pokonania utytułowanych Kazachów. Miejmy nadzieję, że przełamanie nastąpi właśnie w Wyszkowie.

Portorykańczycy pokonali Condors Argentina 3-2 i Caciques Venezuela 4-1 oraz przegrali z Azerbaijan Baku Fires 1-4. Ich najlepszym bokserem jest 20-letni Jeyvier Jesus Ocasio Cintron (-52 kg), który wygrał wszystkie trzy walki, w tym jedną przez nokaut. Mając 17 lat dotarł do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a w tym samym 2012 roku zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza świata w Armenii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.