ROMAN GONZALEZ NA GALI CANELO-KIRKLAND?

Francisco Jarquin Soto, boxingscene.com

2015-03-03

Czołowy zawodnik rankingów bez podziału na kategorie wagowe Roman Gonzalez (42-0, 36 KO) może wystąpić 9 maja na gali w Houston. Główną atrakcją tych zawodów będzie starcie Saula Alvareza z Jamesem Kirklandem.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to kolejny przystanek Gonzaleza. Na razie czekamy na walkę eliminacyjną pomiędzy Edgarem Sosą a Nawaphonem Sorem Rungvisaiem, która być może odbędzie się w marcu. Zwycięzca zmierzy się z Romanem. Mamy nadzieję, że w kwietniu będziemy już w Los Angeles, gdzie Roman będzie się przygotowywać do tej potyczki - powiedział menedżer pięściarza z Nikaragui Carlos Blandon.

Wygląda więc na to, że po sobotnim występie w wadze super muszej "Chocolatito" wraca do limitu 112 funtów. Z rywalizacji w wyższej kategorii nie zamierza jednak rezygnować.

- Mamy wiele planów. Możliwe, że Roman spróbuje zdobyć tytuł w czwartej kategorii i zmierzy się z Naoyą Inoue. To na razie jednak nic pewnego. Stawiamy krok po kroku, a kolejny pojedynek Gonzalez stoczy prawdopodobnie w maju - stwierdził Blandon.

Jeżeli majowy występ dojdzie do skutku, Gonzalez znajdzie się prawdopodobnie w ramówce telewizji HBO. Byłby to dla niego debiut na antenie tej stacji.