PACQUIAO POTRENUJE SCHOWANY PRZED CAŁYM ŚWIATEM

Charyzmatyczny Freddie Roach zwykle nie kryje się ze strategią na walkę, zapewne wierząc, że Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) da sobie radę nawet jeśli rywal będzie dokładnie wiedział, czego może po nim oczekiwać. Przed pojedynkiem z Floydem Mayweatherem (47-0, 26 KO) trener "Pacmana" nie puści jednak pary z ust - Filipińczyk będzie też trenował w zamkniętej na cztery spusty sali Wild Card Gym.

- Nie zdradzę taktyki, wszystko robimy w całkowitej ciszy. Całe Wild Card Gym będzie zamknięte na czas treningów Pacquiao. Wypracujemy najlepszą strategię dla Manny'ego i nikt nie będzie tego oglądał - zapewnia Roach, siedmiokrotny zdobywca nagrody im. Eddie'ego Futcha dla najlepszego bokserskiego szkoleniowca.

Serwis specjalny: MANNY PACQUIAO

- Wpuścimy kamery dopiero po sparingach i tarczowaniu. W tej walce taktyka jest niesamowicie ważna. Szykuję plan na Mayweathera od pięciu lat - dodaje słynny trener. - To oczywiście zmieniło się w czasie, bo oni nie są już takimi samymi zawodnikami. Większość rzeczy pozostała jednak niezmieniona i wiem dokładnie, co Manny musi zrobić w ringu.

- Manny to jeden z moich najlepszych studentów. Jesteśmy razem już od czternastu lat, to bardzo rzadkie. To najlepszy facet na świecie - zapewnia Roach, który 2 maja spodziewa się zwycięstwa swego podopiecznego przez nokaut. - Tak naprawdę liczy się wygrana, a nie metoda. Obydwaj się zestarzeli, ale Floyd chyba trochę bardziej. Manny jest silniejszy i świeższy. Mayweather jest nudny i defensywnie nastawiony. Musimy dyktować tempo i wyprowadzać więcej ciosów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 03-03-2015 07:09:35 
Tylko w ten sposób będą mogli coś ugrać. Manny musi być szybki a jednocześnie bardzo skoncentrowany, ponieważ szkoda tracić punkty za głupie błędy, których Floyd nie wybaczy.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 03-03-2015 08:19:37 
Miałem nadzieję, że Manny do Floyda będzie trenował jak zwierz i wydaje się, że może tak być. I bardzo dobrze. No to panowie pierwsza przegrana Moneya oczywiście jak do walki dojdzie, bo chodzi mi po głowie, że Floyd będzie miał kontuzję 2-3 tygodnie przed walką :-)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 03-03-2015 08:30:05 
Podobno nawet mają być zmiany w organizacji ruchu ulicznego wokół Wild Card Gym, tak by nie przeszkadzał w treningach :-)
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 03-03-2015 08:46:22 
Tak mi przyszło do głowy, że gdybym był specem od marketingu i miał za zadanie wyciśnięcie maksimum kasy z tego wydarzenia, to najlepszymi wynikami tego pojedynku byłyby:
1. Zwycięstwo punktowe Paciao po w miarę wyrównanej walce (mało realne).
2. Zwycięstwo punktowe Mayweathera po wałku (prawie nierealne).
3. Zwycięstwo Paciao przez KO (graniczy z cudem).
W powyższych przypadkach musiałby odbyć się rewanż :)
Najgorsze rozwiązania:
1. Totalna deklasacja Paciao, zwycięstwo Mayweathera 120-108 (średnio realne).
2. Zwycięstwo Mayweathera przez KO (prawie nierealne).
3. Przekonujące zwycięstwo punktowe Mayweathera (bardzo realne).
W powyższych uzasadnienie rewanżu byłoby trudne i pewnie by się nie odbył.
A wiadomo, rewanż - znów największa kasa w historii :D
Ciekawe czy takie rozważania gdzieś tam w sztabach bokserów są brane pod uwagę...
 Autor komentarza: pinczorio
Data: 03-03-2015 09:19:06 
a ja powiem tak - nie wiem jaką taktykę szykuje Roach ale moim zdaniem dobre by było dla Floyda jakby to on trochę bardziej atakował. zauważyłem, że jeśli to Floyd naciera to każdy z jego przeciwników głupieje i zbiera czyściochy. stary Floyd na pewno też móżdży ostro nad taktyką ale ogólnie to spodziewam się paru pierwszych rund wyrównanych a potem jak prawie każda walka Moneya. zobaczymy, już mniej niż 2 miechy;-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.