Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-08

 


NADJIB MOHAMMEDI POPRZEDZI WALKĘ HOPKINS vs KOWALIOW

Nadjib Mohammedi (35-3, 21 KO) pod koniec czerwca całkowicie zdominował Anatolija Dudczenkę. Zastopował go w siódmej rundzie, dzięki czemu nabył status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji IBF wagi półciężkiej. Tu na tronie zasiada legendarny Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO), który 8 listopada spotka się z Siergiejem Kowaliowem (25-0-1, 23 KO) w pojedynku unifikującym trzy mistrzowskie pasy.


KELL BROOK ZAPOWIADA FAJERWERKI

W przyszły weekend w końcu poznamy realne możliwości tak chwalonego Kella Brooka (32-0, 22 KO). Anglik zaatakuje mistrza świata federacji IBF wagi półśredniej Shawna Portera (24-0-1, 15 KO) i zapowiada, że kibice zobaczą doskonałe widowisko.

KAMEDA vs HERNANDEZ: PRZETARG DLA WARRIORSÓW

Tomoki Kameda (30-0, 19 KO) niedawno podpisał kontrakt z trzęsącym całym środowiskiem doradcą i menadżerem Alem Haymonem, a także efektownie zadebiutował na amerykańskim rynku, skutecznie broniąc po raz drugi tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii koguciej. Coraz więcej wiemy również na temat jego kolejnej potyczki.


BLISKO WALKI SOLIMANA Z TAYLOREM

Dobrze zorientowany w australijskich realiach boksu zawodowego Grantlee Kieza informuje, że coraz bliżej jest do zorganizowania walki Sama Solimana (44-11, 18 KO) - mistrza świata federacji IBF wagi średniej, z dawnym liderem tego limitu, Jermainem Taylorem (32-4-1, 20 KO).JOHN RUIZ WYRÓŻNIONY

John Ruiz (44-9-1, 30 KO) zawsze był trochę niedoceniany. Zapewne przez wzgląd na swój mało atrakcyjny w końcówce kariery styl, ale "Milczkowi" trzeba oddać, że jako jeden z nielicznych nigdy nikomu nie odmówił walki i zawsze podejmował rękawice, nawet gdy teoretycznie z góry skazywany był na porażkę. W końcu jednak doceniono jego osiągnięcia.

JEDNAK GAVERN DLA WILDERA

Zwykle dobrze poinformowany w tych sprawach Dan Rafael z ESPN-u informuje, że raczej nie Mike Sheppard jak mówiono jeszcze wczoraj, a dobrze znany polskim kibicom Jason Gavern (25-16-4, 11 KO) będzie najbliższym rywalem Deontay Wildera (31-0, 31 KO).


BRIGGS: TO NIE ŻART, NAPRAWDĘ POKONAM KLICZKĘ

Shannon Briggs (55-6-1, 48 KO) od kilku dobrych tygodni próbuje sprzedać potencjalną walkę z Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO). Amerykanin zapewnia jednak, że jego hałaśliwe zaczepki, czy to na sali treningowej, czy w restauracji, to nie tylko marketing - "Cannon" naprawdę wierzy, że może pokonać Ukraińca.


GŁAZKOW DEBIUTUJE Z NOWYM TRENEREM

W życiu i karierze Wiaczesława Głazkowa (17-0-1, 11 KO) doszło ostatnio do sporych zmian. Pokonał chyba jednak faworyzowanego Tomka Adamka, ściągnął na stałe do Kalifornii swoją żonę i córeczkę w obawie przed wydarzeniami na Ukrainie. Ale również zmienił głównego trenera. W sobotnią noc jego formę sprawdzi natomiast Derric Rossy (29-8, 14 KO).BLISKO WALKI BURNS vs HARRISON

Prawdopodobnie na koniec roku brytyjscy kibice zobaczą pojedynek swoich dwóch niegdyś wielkich, dziś już trochę przebrzmiałych gwiazd. Ale najpierw jeden z nich - Ricky Burns (36-4-1, 11 KO), musi wykonać swoje zadanie i pokonać nieznanego jeszcze rywala 4 października podczas gali w Leeds.BANKS DLA TARVERA

Johnathon Banks (29-2-1, 19 KO) rozwija się jako trener, w dodatku najlepszego pięściarza wszechwag, ale wcale nie zrezygnował przy tym z własnych ambicji. Przerwa trwa już czternaście miesięcy, jednak zawodnik z Detroit powróci w końcu ciekawą walką.