Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-07

 


SĘK W WALCE O PAS WBO INTER-CONTI?

Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych dziennikarz Super Expressu Mateusz Fudala, niewykluczone, że powracający po prawie rocznym rozbracie z boksem Dariusz Sęk (19-1-1, 7 KO) skrzyżuje rękawice z Konni Konradem (20-1, 10 KO) 31 maja podczas gali w Niemczech. Stawką potencjalnie zaplanowanej walki miałby być tytuł WBO Inter-Continental kategorii półciężkiej. Warto nadmienić, że pięściarz z Tarnowa ma zakontraktowane już starcie za kilka dni w Brodnicy.


DOLNOŚLĄSKI KURS SĘDZIOWSKI

Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski we Wrocławiu organizuje kurs dla kandydatów na sędziów bokserskich dla pań i panów. Pierwsze spotkanie 13 maja 2014 (wtorek) godz.18:00, ul.Borowska 1/3, Wrocław w siedzibie Dolnośląskiej Federacji Sportu (parter). Informacje na temat kursu uzyskać można pod numerem telefonu 698-263-125.


MECZ IRLANDIA-POLSKA NA ŻYWO W SOBOTĘ

W nadchodzący weekend spotkają się reprezentanci klubów z Polski i Irlandii na Międzynarodowym Meczu w Jaworznie. Transmisja rozpocznie się o godz. 17:30, zarejestrowaną wcześniej, ceremonią ważenia, a od 18:00 zobaczymy już w ringu przedstawicieli szermierki na pięści. Przerwy miedzy walkami uatrakcyjnią zwinne kobiety z klubu gimnastyki artystycznej. Zapraszamy do Hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 lub przed ekrany.


DUSZAK: BĘDĘ CORAZ MOCNIEJSZY

- Za rok może dwa chętnie zmierzę się z Arturem Szpilką i Krzysztofem Zimnochem. Będę coraz mocniejszy - mówi Tomasz Duszak (4-0-1, 2 KO), który 16 maja na gali w Ślesinie koło Konina stoczy szóstą zawodową walkę w wadze ciężkiej.MAIDANA: MAYWEATHER TO PŁACZEK

Marcos Maidana (35-4, 31 KO) po powrocie do Argentyny był witany jak bohater. Porażka dwa do remisu z niepokonanym mistrzem i królem rankingów P4P Floydem Mayweatherem (46-0, 26 KO) nikomu ujmy nie przynosi. "El Chino" nie kryje, że jest gotowy na rewanż już we wrześniu.TWARDY ORZECH NA TURNIEJU W AZLEY

Nasi zawodnicy testowali swoje umiejętności w Alzey na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim organizowanym co roku przez Jana Dregera z TV Alzey. Z dziewięciorga, tylko Weronika Dąbrowska i Arkadiusz Szwedowicz wrócili z czystym kontem, a Tomasz Bohdanowicz i Jordan Kuliński zaliczyli po jednej wygranej i przegranej. Wyniki walk w rozwinięciu.


DE LA HOYA: MOGĘ TRENOWAĆ MAIDANĘ DO REWANŻU

Oscar De La Hoya wyraził gotowość do pomocy Robertowi Garcii w przygotowaniu Marcosa Maidany (35-4, 31 KO) na ewentualny rewanż z Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO). "Golden Boy" twierdzi, że dzięki jego wsparciu Argentyńczyk mógłby się zaprezentować jeszcze lepiej niż w miniony weekend w Las Vegas i tym razem pokonać Amerykanina.


GALA BOKSU W SIERADZU

Ludowy Związek Sportowy Piast Sieradz oraz Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi w dniu 11 maja 2014 (niedziela) od godz. 13:00 do 16:00, w Hali Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Al. Grunwaldzka 10 organizują "Galę Boksu o Puchar Posła na Sejm Cezarego Tomczyka". Impreza objęta została patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego - Pana Witolda Stępnia.


FINAŁY MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK W BOKSIE

W miniony weekend zakończyły się XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek (02-04.05.2014). Doświadczenie organizacyjne Kazimierza Kiczyńskiego pozwoliło na sprawne przebrnięcie przez czterodniowe zmagania pięściarek. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tych zawodów.


NA MISTRZA NIEMIEC PRZEZ SZCZECIN

Trener Marcin Stankiewicz - w ramach współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego we Frankfurcie nad Odrą - zorganizował wspólną konsultację szkoleniową. Dwudziesto osobowa grupa kadetów - szykująca się do Mistrzostw Niemiec, będzie szkolić się w Szczecińskim Ośrodku.LEWIS TEŻ CHCE WALKI MAYWEATHER vs PACQUIAO

Amir Khan namawia Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO) na listopad, jednak ten prawdopodobnie wróci w ustalonym wcześniej wrześniowym terminie. Z kim mógłby wtedy stanąć między linami? Ciekawych opcji jest mało, bo nawet w wypadku rewanżu z Marcosem Rene Maidaną (35-4, 31 KO) sprzedaż PPV raczej nie będzie biła rekordów.
TAKAYAMA OBRONIŁ TYTUŁ

Podczas dzisiejszej gali w Osace obchodzący za kilka dni 31. urodziny Katsunari Takayama (27-6, 10 KO) sprawił sam sobie prezent, skutecznie broniąc po raz drugi tytuł mistrza świata federacji IBF najlżejszej kategorii - słomkowej.CLEVERLY: ZNÓW WRÓCIŁA ENERGIA

- Mam mocną szczękę, ale Kowaliow to niesamowity puncher. Po jego ciosach byłem niczym pijany, bo on bije niczym młotem kowalskim - wspomina porażkę z Rosjaninem Nathan Cleverly (26-1, 12 KO), który po utracie mistrzostwa świata wagi półciężkiej zadebiutuje w kategorii cruiser starciem z Seanem Corbinem (17-4, 12 KO) już w następny weekend.LARA: ZABIORĘ ALVAREZA DO SZKOŁY

W Los Angeles odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca zaplanowaną na 12 lipca walkę Saula Alvareza (43-1-1, 31 KO) z Erislandym Larą (19-1-2, 12 KO). Na mównicy obaj bokserzy emanowali pewnością siebie, a szczególnie Kubańczyk, który zapowiedział, że udzieli rywalowi lekcji boksu.
ARREOLA: TO SIĘ NIE POWTÓRZY

- To nie był szczęśliwy i przypadkowy cios. To on wykreował tę akcję i połamał mi nos. Należy się mu za to szacunek, lecz tym razem ta sytuacja się już nie powtórzy - zapewnia Chris Arreola (36-3, 31 KO), który w sobotnią noc przystąpi do rewanżu z Bermane Stivernem (23-1-1, 20 KO) o wakujący po Witaliju Kliczce pas federacji WBC wagi ciężkiej.ALVAREZ: MUSZĘ UCISZYĆ LARĘ!

Nieco ponad dwa miesiące pozostały do elektryzującego starcia Saula Alvareza (43-1-1, 31 KO) z Erislandy Larą (19-1-2, 12 KO). Kubańczyk solidnie pracował na walkę z meksykańską gwiazdą często prowokując go w mediach. "Canelo" zamierza go ukarać za wszystkie wypowiedziane słowa między linami. Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali w MGM Grand w Las Vegas 12 lipca, która będzie transmitowana przez telewizję Showtime w systemie PPV.


WARD: W PÓŁCIĘŻKIEJ JEST TYLKO KOWALIOW

W ostatnich trzech latach Andre Ward (27-0, 14 KO) stoczył zaledwie trzy walki i nic nie wskazuje na to, by "S.O.G." miał w najbliższym czasie zwiększyć tempo, bo znów nie udało mu się uwolnić od promotora Dana Goossena. Nie zmienia to faktu, że król wagi super średniej jest jednym z trzech najlepszych pięściarzy rankingów P4P i wszyscy czekają na jego kolejny ruch.


ZAPROSZENIE NA OBÓZ SPORTOWO-BOKSERSKI

Klub MKS START GRUDZIĄDZ zaprasza na obóz sportowo-bokserski, w ośrodku szkoleniowym kadry narodowej, położonym nad Wisłą i jeziorem Rudnickim. W trakcie treningów prowadzonych w sali i na świeżym powietrzu poprawisz swoją ogólną kondycję, popracujesz nad techniką walki, poznasz sztuczki stosowane przez najlepszych pięściarzy na świecie, a trenerzy zdradzą tajniki taktyki. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych: 'Młodzik - Kadet' (12-16 lat) i 'Junior - Senior' (od 17 lat wzwyż).DE LA HOYA O SPORZE Z SCHAEFEREM

Jednym z najgorętszych tematów ostatnich tygodni w boksie zawodowym jest spór pomiędzy szefem Golden Boy Promotions Oscarem De La Hoyą i jego "prawą ręką", Richardem Schaeferem. Kwestią sporu jest odmienne spojrzenie na współpracę z konkurencyjną stajnią należącą do Boba Aruma. Podczas sobotniej walki pomiędzy Floydem Mayweatherem i Marcosem Rene Maidaną panowie zasiedli do stołu i zaczęli rozmawiać. "Złoty Chłopiec" nie wyklucza rozejścia się jego dróg z Schaeferem, jednak priorytetem jest wyciszenie konfliktu i dalsza rozbudowa świetnie prosperującej grupy zawodowej.