DE LA HOYA: MOGĘ TRENOWAĆ MAIDANĘ DO REWANŻU

Redakcja, ESNEWS

2014-05-07

Oscar De La Hoya wyraził gotowość do pomocy Robertowi Garcii w przygotowaniu Marcosa Maidany (35-4, 31 KO) na ewentualny rewanż z Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO). "Golden Boy" twierdzi, że dzięki jego wsparciu Argentyńczyk mógłby się zaprezentować jeszcze lepiej niż w miniony weekend w Las Vegas i tym razem pokonać Amerykanina.

- Maidana zasłużył na rewanż. Nie punktowałem pojedynku, ale czuję, że powinni się spotkać ponownie. Kibice będą się tego domagać. Sam również chętnie to zobaczę, mogę nawet pomóc Robertowi Garcii trenować Maidanę. Będę z nimi każdego dnia! Znam parę tajników. Dlaczego na przykład Maidana powstrzymywał Mayweathera za każdym razem, kiedy wyprowadzał lewy prosty? – retorycznie pyta 41-letni promotor.

Rewanż Mayweathera z Maidaną miałby się odbyć we wrześniu. De La Hoya podkreśla jednak, że nawet jeżeli by do niego nie doszło, jego niepokonanemu rodakowi nie będzie brakowało wyzwań.

- Jest Keith Thurman, jest Shawn Porter. Mamy mnóstwo walk do zrobienia w wadze półśredniej oraz junior średniej. Boks w ogóle jest teraz bardzo ciekawy – stwierdził.