MAYWEATHER SR: MAIDANA NIE ZASŁUŻYŁ NA REWANŻ. KHAN JEST NIKIM

Redakcja, hustleboss.com

2014-05-07

Ojciec i trener Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO) jest przeciwny walce rewanżowej z Marcosem Maidaną (35-4, 31 KO). Senior jest wprawdzie przekonany, że tym razem jego syn wygrałby z kretesem, ale twierdzi, że swoim niesportowym zachowaniem Argentyńczyk nie zasłużył na ponowną konfrontację.

- Floyd nie powinien już walczyć z Maidaną. Nie warto. Kiedy rywal uderza cię głową, kolanem, poniżej pasa, kiedy wykręca ci rękę, nie ma potrzeby z nim boksować. To nie jest walka fair, tak samo jak nie fair było to, że sędzia nie odebrał mu ani jednego punktu. Nie mam nic do pana Weeksa, ale to nie było w porządku – skarży się 61-latek.

WEEKS: BYŁEM BLISKO ODEBRANIA MAIDANIE PUNKTU >>>

Wielu kibiców nalega tymczasem, że rewanż z Maidaną to teraz najlepsza opcja dla Mayweathera. Równie ciekawa jest perspektywa walki z Amirem Khanem (29-3, 19 KO), jednak z powodów religijnych Brytyjczyk nie będzie mógł się przygotować do wrześniowego występu, a na ten miesiąc planowany jest powrót Mayweathera. Ojciec Amerykanina uważa, że Khan uniknie w ten sposób lania, jakie niewątpliwie sprawiłby mu jego syn.

- Amir Khan jest nikim. Ja mógłbym z nim walczyć – stwierdził w rozmowie z reporterem i dodał, że nie zrobiło na nim wrażenia zwycięstwo Brytyjczyka nad Luisem Collazo, odniesione na gali Mayweather vs Maidana. - Każdy może walczyć z Collazo, nawet ty. Gdyby z Floydem boksował tak jak z Collazo, zebrałby po tyłku jak nigdy przedtem.

Senior podtrzymuje, że jest też jeszcze jedna opcja dotycząca najbliższej przyszłości syna – emerytura.

MAYWEATHER SR MA WĄTPLIWOŚCI CO DO DALSZEJ KARIERY FLOYDA >>>

- To mój syn. Martwię się o niego, o jego zdrowie. Rywale uderzają go głową, wykręcają ręce, biją poniżej pasa, w tył głowy. Widziałem już dość, nie chcę więcej na to patrzeć – powiedział.