JAROSŁAW ZAWROTNY RYWALEM DAVIDA PRICE'A

Redakcja, Twitter

2014-05-07

Były pretendent do tytułu mistrza Europy w wadze ciężkiej Ukrainiec Jarosław Zawrotny (16-6, 14 KO) będzie kolejnym rywalem Davida Price’a (17-2, 15 KO). Walka odbędzie się 7 czerwca podczas gali w Schwerinie.

Price próbuje się odbudować po dwóch ubiegłorocznych porażkach poniesionych z rąk Tony’ego Thompsona. Wygrał od tego czasu dwa kolejne pojedynku i wkrótce spróbuje zwyciężyć ponownie, tym razem w starciu z 39-letnim Zawrotnym. Ukrainiec ma imponujący odsetek wygranych przed czasem, choć większość z nich odniósł nad słabymi, anonimowymi pięściarzami. Najpoważniejsze walki w karierze – z Aleksandrem Dimitrenką i Kubratem Pulewem – przegrał przed czasem lub na punkty. Pokonali go też m.in. Gbenga Oloukun i Rene Dettweiler.

Promujący Price’a bracia Sauerland zapewniają jednak, że Zawrotny postawi Brytyjczykowi twarde warunki. – To wielki puncher, wytrzymał pełny dystans z Pulewem. Obecnie trenuje z Powietkinem, więc będzie w dobrej formie – napisali na Twitterze.

Główną atrakcją gali w Schwerinie będzie walka Juergena Braehmera (43-2, 32 KO) w obronie regularnego pasa WBA w wadze półciężkiej.