SĘK W WALCE O PAS WBO INTER-CONTI?

Cezary Kolasa, Twitter

2014-05-07

Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych dziennikarz Super Expressu Mateusz Fudala, niewykluczone, że powracający po prawie rocznym rozbracie z boksem Dariusz Sęk (19-1-1, 7 KO) skrzyżuje rękawice z Konni Konradem (20-1, 10 KO) 31 maja podczas gali w Niemczech. Stawką potencjalnie zaplanowanej walki miałby być tytuł WBO Inter-Continental kategorii półciężkiej. Warto nadmienić, że pięściarz z Tarnowa ma już zakontraktowane starcie za kilka dni w Brodnicy.

Sęk w czerwcu ubiegłego roku przegrał jednogłośnie na punkty z Robertem Woge na jednej z imprez grupy Sauerland. W trakcie tego występu podopieczny Andrzeja Gmitruka nabawił się kontuzji lewej ręki, która uniemożliwiła mu trenowanie boksu na okres kilku dobrych miesięcy. 

Konrad to pięściarz grupy Felixa Sturma. W swojej dotychczasowej karierze na zawodowych ringach Niemiec nie może pochwalić się znaczącymi sukcesami. Miał natomiast długą przerwę od pięściarstwa (2006-2010), tuż przed nią zdobył pas młodzieżowego mistrza świata WBC, by potem przegrać w Słowenii z niepokonanym Denisem Inkinem. Rok temu sięgnął po tytuł WBA International, zwyciężajac byłego rywala m.in. Dawida Kosteckiego i Mariusza Cendrowskiego - Bernarda Donfacka.