DUSZAK: BĘDĘ CORAZ MOCNIEJSZY

Redakcja, Informacja prasowa

2014-05-07

- Za rok może dwa chętnie zmierzę się z Arturem Szpilką i Krzysztofem Zimnochem. Będę coraz mocniejszy - mówi Tomasz Duszak (4-0-1, 2 KO), który 16 maja na gali w Ślesinie koło Konina stoczy szóstą zawodową walkę w wadze ciężkiej.

Poznański bokser, który 13 maja skończy 25 lat, do tej pory wygrał 4 walki, zaś zremisował z doświadczonym Mateuszem Malujdą. Ten pojedynek odbył się w Dzierżoniowie, gdzie na stałe trenują pięściarze Global Boxing.

- Z pewnością ta walka dała mi najwięcej jeśli chodzi o występy na zawodowych ringach. To była pierwsza moja szóstka. Boksowałem lepiej niż w finale Mistrzostw Polski w 2010 roku, kiedy przegrałem na punkty z Mateuszem Malujdą. Będę coraz mocniejszy i liczę, że w przyszłości, może za rok lub dwa, spotkam się też np. z Krzysztofem Zimnochem lub Arturem Szpilką - powiedział Tomek, który z Zimnochem przegrał w finale MP w 2009 roku.

Do gali w Ślesinie Duszak przygotowywał się w Poznaniu, trenując razem m.in. z zawodnikiem MMA Rafałem Dąbrowskim.

- Sparuję też z mniej znanymi zawodnikami, ale są to bardzo pożyteczne sparingi. W ogóle czuję, że są postępy z walki na walkę. Zbieram doświadczenie i mam nadzieję, że niebawem dostanę szansę boksowania z rodakami z czołówki wagi ciężkiej. Jest ich sporo na dobrym poziomie, ale myślę, że Artur Szpilka czy Krzysztof Zimnoch to rywale do ogarnięcia - mówi Duszak, brązowy medalista Igrzysk Sportów Walki w 2010 roku w Pekinie.

Pięściarz ten łączy karierę bokserską z pracą jako ochroniarz i w hotelu. - Ale nie pracuję codziennie, zwłaszcza w okresie przygotowawczym, dlatego mam możliwość solidnego treningu. Oczywiście najlepiej byłoby abym utrzymywał się tylko z boksu, ale jeszcze nie mam takiej możliwości. Zdaję sobie sprawę, że będzie tak jeśli będę wygrywał kolejne walki, do tego w dobrym stylu. Będę się rozwijał, chcę realizować swoje cele – dodał pięściarz, który w piątek 16 maja w Ślesinie będzie ważył ok. 107-108 kg.

Tomasz Duszak oprócz dwóch srebrnych medali MP Seniorów, ma w dorobku też dwa tytuły Młodzieżowego Mistrza Polski. W 2008 roku w Knurowie pokonał Kamila Zielińskiego, obecnie współpracującego w Dzierżoniowie z trenerem Tomka - Piotrem Wilczewskim. Duszak jest także złotym medalistą MP w kick-boxing light-contact z 2009 roku.