Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-08

 ROACH CHĘTNIE ZOBACZYŁBY TERAZ COTTO W WALCE Z MARQUEZEM

Freddie Roach, sławny szkoleniowiec Miguela Cotto (40-5, 33 KO) ma nadzieję, że uda się doprowadzić do walki jego podopiecznego z Juanem Manuelem Marquezem (56-7-1, 40 KO). Ale żeby do tego doszło, po pierwsze Meksykanin musi w ogóle jeszcze wejść do ringu, zaś Portorykańczyk musiałby po raz pierwszy od 2009 roku zejść do limitu kategorii półśredniej.

SAM SEXTON ZGŁASZA SIĘ NA OCHOTNIKA DLA JOSHUY

W pewnym momencie wydawało się, że Sam Sexton (21-3, 7 KO) zrobi dużo większą karierę w wadze ciężkiej. Wygrał turniej Prizefighter, dwukrotnie pokonał przed czasem wysoko jeszcze wtedy notowanego Martina Rogana, ale po "czasówce" z rąk Chisory oraz Price'a jakby stanął w miejscu. Teraz próbuje o sobie przypomnieć, wyzywając do starcia Anthony'ego Joshuę (15-0, 15 KO).


DEONTAY WILDER: ZNOKAUTUJĘ FURY'EGO

Deontay Wilder (35-0, 34 KO) na niewiele ponad tydzień przed walką z Arturem Szpilką (20-1, 15 KO) daje się wciągać dziennikarzom w dywagacje dotyczące innych potencjalnych walk. I choć przed nim - miejmy nadzieję, trudna przeprawa z Polakiem, to on opowiada o ewentualnej konfrontacji unifikacyjnej z Tysonem Furym (25-0, 18 KO).WIDEO: ARTUR SZPILKA HARUJE DO WALKI O MISTRZOSTWO ŚWIATA!

Do walki Artura Szpilki (20-1, 15 KO) z Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO) o mistrzostwo świata wagi ciężkiej organizacji WBC pozostało już tylko osiem dni. Najtrudniejszy etap przygotowań Polak ma już za sobą. A że harował jak nigdy dotąd, jest w doskonałej formie. Poniżej prezentujemy Wam urywki jego treningów dzięki naszym przyjaciołom z BoxingScene. Zobaczcie "Szpilę" w akcji!


115-KILOGRAMOWY CHISORA WRACA JUTRO - POTEM HELENIUS

Dereck Chisora (24-5, 16 KO) po związaniu się kontraktem promotorskim ze stajnią Sauerland Event pozostaje bardzo aktywny. W grudniu na przestrzeni tygodnia odprawił dwóch rywali, a zanim wyjdzie do walki z Robertem Heleniusem (22-0, 13 KO) o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej, najpierw dla podtrzymania aktywności zaboksuje jeszcze jutro w Offenburgu.
ANDRE WARD WRÓCI 26 MARCA Z BARRERĄ

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to dobrze poinformowane źródła donoszą, że osiągnięto porozumienie w sprawie walki Andre Warda (28-0, 15 KO), jednego z liderów rankingu P4P, który teraz próbuje swych sił w wadze półciężkiej, z mocnym Sullivanem Barrerą (17-0, 12 KO).DEVON ALEXANDER WRACA DO PODSTAW

Devon Alexander (26-4, 14 KO) nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Przegrał trzy z czterech walk i choć porażki z Porterem czy Khanem wstydu nie przynoszą, to już wpadka z Aaronem Martinezem była mocno zaskakująca. Były mistrz świata dwóch kategorii zamierza w lecie wrócić do rywalizacji.