LIGA WSB: ZESPÓŁ Z WENEZUELI W OKROJONYM SKŁADZIE

Redakcja, Informacja prasowa

2016-01-08

Tylko piętnastu pięściarzy zgłoszonych zostało do drużyny Caciques Venezuela na VI sezon rozgrywek World Series of Boxing. Do tej pory pierwsi rywale Rafako Hussars Poland nie mają nikogo w wadze -49kg.

Inauguracyjne spotkanie między tymi zespołami odbędzie się 22 stycznia w Pruszkowie o godzinie 20:30. Bilety do nabycia na stronie abilet.pl. Transmisja w telewizji Polsat Sport.

Prezydent Wenezuelskiej Federacji Bokserskiej Fran Lopez poinformował w miejscowych mediach, że w składzie jest ośmiu zawodników miejscowych i siedmiu obcokrajowców.

- W meczach WSB będzie występowało ośmiu wenezuelskich zawodników. Ich przygotowywania do sezonu odbywały się między innymi w Hawanie na Kubie. Dla nas bardzo ważne są też kwalifikacje do Igrzysk, a już w marcu turniej w Argentynie - mówi Fran Lopez.

Zgłoszeni do rozgrywek World Series of Boxing są Yoel Finol (-52kg), José Díaz (-56kg), Luis Cabrera (-60kg), Luis Arcón (-64kg), Endry Saavedra (-64kg), Gabriel Maestre (69kg), Johan González (-75kg) i Albert Ramírez (-81kg).

W drafcie Wenezuelczycy pozyskali siedmiu zagranicznych zawodników - Dominikańczyka Héctora Garcię (-56 kg), Węgra Imre Bacskai (-69kg), Ugandyjczyka Willy'ego Kiakonye (-75kg), Kolumbijczyka Deivisa Julio (-91kg), Irlandczyka Darrena O'Neilla (-91kg), Białorusina Aliaksandra Kaleyeu (+91kg) i Brazylijczyka Cosme Dos Santosa (+91kg).

- Szczególnie zależało nam na wzmocnieniach w dwóch najcięższych kategoriach. Pozyskaliśmy w wadze ciężkiej i super ciężkiej po dwóch zagranicznych bokserów - powiedział dodał Lopez.

W grupie C poza Rafako Hussars Poland i Caciques Venezuela są jeszcze drużyny Russian Boxing Team i Argentina Condors.

Poniżej prezentujemy pojedynek Darrena O'Neilla (-91kg) na Mistrzostwach Europy i jego porażkę z późniejszym złotym medalistą wagi ciężkiej, Jewgienijem Tiszczenką z Rosji.