DMITRIJ PIROG WRÓCI NA RING?

Redakcja, Informacja własna

2016-01-08

W sieci zaroiło się od plotek, jakoby Dmitrij Pirog (20-0, 15 KO) zamierzał powrócić na ring. Były mistrz wagi średniej miałby pojawić się między linami po raz pierwszy od blisko czterech lat.

35-letni dzisiaj pięściarz ostatnią walkę stoczył w maju 2012 roku, zwyciężając Nobuhiro Ishidę. Była to jego trzecia obrona tytułu WBO, który wywalczył w 2010. W walce o wakujący pas efektownie znokautował obecnego regularnego mistrza WBA, Daniela Jacobsa.

Pirog zniknął z wielkiej bokserskiej sceny równie szybko, jak się na niej pojawił. Przez lata rozbratu z ringiem nabrał jednak ponoć ochoty, by ponownie zaprezentować światu swoje umiejętności. - 2016 powrót... - głosi krótki wpis na rzekomo należącym do niego na koncie na Twitterze.

Rosjanin był ostatnio z dala od ringu, ale pozostaje blisko sportu jako prezes fundacji działającej na rzecz kultury fizycznej w Rosji. Niedawno jego małżonka urodziła córkę. Czy świeżo upieczony ojciec rzeczywiście znajdzie czas na boks, przekonamy się wkrótce.

Pięściarskie media tymczasem już spekulują na temat kolejnych walk niepokonanego zawodnika. Jak twierdzą zagraniczne portale, w tym strona brytyjskiego magazynu Boxing News, niepokonany, mocno bijący Pirog mógłby stanowić ciekawe wyzwanie dla samego króla limitu 160 funtów, Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO).