GONZALEZ BĘDZIE MÓGŁ ZOSTAĆ MISTRZEM DWÓCH KATEGORII

Jeden z najlepszych bokserów świata bez podziału na kategorie wagowe Roman Gonzalez (44-0, 38 KO) za kilka miesięcy być może będzie dzierżyć mistrzostwo świata WBC w dwóch kategoriach jednocześnie.

Nikaraguański pięściarz, czempion wagi muszej, przed kilkoma dniami wyraził chęć stoczenia we wrześniu walki z Carlosem Cuadrasem (34-0-1, 26 KO), który jest właścicielem tytułu w dywizji super muszej. Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council, dał do zrozumienia, że "Chocolatito" mógłby liczyć na przychylność jego federacji i otrzymać pozwolenie, by zachować tytuł w jednej wadze i walczyć o pas w drugiej - tak samo jak swego czasu Floyd Mayweather Jr.

- Tamta decyzja [wobec Mayweathera] zmieniła WBC. Wcześniej normą było, żeby walczyć tylko w jednej wadze. Mayweather nie chciał jednak oddać swojego tytułu, więc odbyło się głosowanie i jego wniosek został zaakceptowany - mówi Sulaiman.

Podobne głosowanie miałoby miejsce w przypadku Gonzaleza. Prezydent WBC podkreślił, że tak samo jak Mayweather, 28-latek jest wyjątkowym pięściarzem i z pewnością otrzyma zgodę, jeżeli wystąpi z takim samym apelem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 08-01-2016 14:12:14 
Nie widzę problemu.
 Autor komentarza: pavlus
Data: 08-01-2016 14:46:53 
Czyli przynajmniej teoretycznie będziemy go częściej widzieć w ringu.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 08-01-2016 15:22:58 
Nawet nie wiedziałem, że w takiej sytuacji są jakieś problemy po stronie federacji. Oczywiście pod warunkiem, że boksera obowiązują te same zasady co resztę. Bo z Floydem z tego co pamiętam było jakieś naciągnięcie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.