GONZALEZ BĘDZIE MÓGŁ ZOSTAĆ MISTRZEM DWÓCH KATEGORII

Redakcja, Univision

2016-01-08

Jeden z najlepszych bokserów świata bez podziału na kategorie wagowe Roman Gonzalez (44-0, 38 KO) za kilka miesięcy być może będzie dzierżyć mistrzostwo świata WBC w dwóch kategoriach jednocześnie.

Nikaraguański pięściarz, czempion wagi muszej, przed kilkoma dniami wyraził chęć stoczenia we wrześniu walki z Carlosem Cuadrasem (34-0-1, 26 KO), który jest właścicielem tytułu w dywizji super muszej. Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council, dał do zrozumienia, że "Chocolatito" mógłby liczyć na przychylność jego federacji i otrzymać pozwolenie, by zachować tytuł w jednej wadze i walczyć o pas w drugiej - tak samo jak swego czasu Floyd Mayweather Jr.

- Tamta decyzja [wobec Mayweathera] zmieniła WBC. Wcześniej normą było, żeby walczyć tylko w jednej wadze. Mayweather nie chciał jednak oddać swojego tytułu, więc odbyło się głosowanie i jego wniosek został zaakceptowany - mówi Sulaiman.

Podobne głosowanie miałoby miejsce w przypadku Gonzaleza. Prezydent WBC podkreślił, że tak samo jak Mayweather, 28-latek jest wyjątkowym pięściarzem i z pewnością otrzyma zgodę, jeżeli wystąpi z takim samym apelem.