Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-30

 

LEAPAI: URWĘ SCOTTOWI GŁOWĘ. POTEM WILDER?

W piątek podczas gali w Australii pierwszą walkę od czasu porażki z Władimirem Kliczką stoczy Alex Leapai (30-5-3, 24 KO). Rywalem 35-latka będzie Malik Scott (36-2-1, 13 KO) i reprezentant gospodarzy zapowiada, że zrobi wszystko, aby powetować sobie kwietniową porażkę z Ukraińcem.


WACH I ŁASZCZYK POWRÓCĄ 20 GRUDNIA

Jak poinformował na swoim Twitterze promotor Mariusz Kołodziej, 20 grudnia odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego organizowana przez dwie grupy - Global Boxing Promotion oraz Tymex Boxing Promotion. Miejsce wydarzenia nie jest jeszcze znane, ale wiele wskazuje na to, że jednymi z pięściarzy, którzy wystąpią na tej imprezie, będą Mariusz Wach (28-1, 15 KO) oraz Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO).GOTZEV: MARIUSZ WACH NAJLEPSZY Z POLAKÓW W WADZE CIĘŻKIEJ

- Wśród Polaków to właśnie Mariusz ma największe szanse na wygrane z czołówką światową i liczę na to, że zostanie pierwszym polskim mistrzem w tym limicie. Rozważamy też spotkanie ze zwycięzcą potyczki Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem w przyszłym roku - nie ukrywa Ivaylo Gotzev, menadżer Mariusza Wacha (28-1, 15 KO), który niespełna dwa tygodnie temu powrócił po długiej przerwie zwycięstwem nad Samirem Kurtagiciem.40 LAT TEMU - 'THE RUMBLE IN THE JUNGLE'

Dokładnie 40 lat temu, 30 października 1974 roku na stadionie w stolicy Konga-Zairu Kinszasie doszło do jednej z najsłynniejszych walk w historii zawodowego boksu. Mistrz świata wagi ciężkiej George Foreman stanął do trzeciej obrony pasów WBA i WBC przeciwko byłemu dwukrotnemu czempionowi Muhammadowi Alemu. Ich starcie zapisało się w annałach boksu jako "The Rumble in the Jungle".

DE LA HOYA: MAYWEATHER NIE BĘDZIE WALCZYŁ Z GOŁOWKINEM

Salwą śmiechu przyjął Oscar De La Hoya pytanie odnośnie potencjalnej walki Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO). Zdaniem wielkiego niegdyś zawodnika, obecnie potężnego promotora, "Piękniś" nigdy takiego wyzwania nie przyjmie, za to z "GGG" chętnie skrzyżuje rękawice promowany przez niego Saul Alvarez (44-1-1, 31 KO).


KOLEJNA WYJAZDOWA WALKA ROGOWSKIEGO W SOBOTĘ

Krzysztof Rogowski (8-9, 3 KO) po wrześniowym zwycięstwie nad niepokonanym Liamem Hanrahamem będzie miał po raz kolejny okazję zaboksowania na Wyspach Brytyjskich. Tym razem podopieczny Dariusza Snarskiego wybierze się do Szkocji, gdzie sobotniego wieczoru w Aberdeen podczas gali boksu zawodowego skrzyżuje rękawice Darrenem Traynorem (8-0, 3 KO).ORLANDO SALIDO O PLANACH NA KOLEJNĄ WALKĘ

- To była świetna walka - wspomina wojnę sprzed pięciu tygodni Orlando Salido (42-12-2, 29 KO), który po niesamowitych wymianach i łącznie aż siedmiu nokdaunach, w tym trzech swoich, pokonał ostatecznie Terdsaka Kokietgyma, zdobywając przy tym tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii super piórkowej w wersji tymczasowej.


ALI vs FOREMAN: WSPOMNIENIA ANGELO DUNDEE

30 października 1974 roku, a więc dokładnie 40 lat temu w Kinszasie, wielką wojnę stoczyli ze sobą dwaj godni siebie królowie wszechwag - Muhammad Ali (56-5, 37 KO) i George Foreman (76-5, 68 KO). Legendarny pojedynek zwany powszechnie jako The Rumble in the Jungle oglądał z narożnika The Greatest słynny trener Angleo Dundee.


PASCAL DO STEVENSONA: DLACZEGO SIĘ TAK CHOWASZ?

Jean Pascal (29-2-1, 17 KO) od kilku miesięcy pozostaje oficjalnym pretendentem dla mistrza świata wagi półciężkiej według federacji WBC, Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO). Kanadyjczycy od dawna spekulują, kto wygrałby w ich bezpośredniej konfrontacji, a dawny champion grzmi do aktualnego - Przestań się ukrywać!ALI (FILM) - ZAKOŃCZENIE

Dziś bokserski świat obchodzi rocznicę być może największej walki w historiii sportu - dokładnie 40 lat temu doszło do starcia pomiędzy dwoma legendami - George'em Foremanem (40-0, 37 KO) a Muhammadem Alim (44-2, 31 KO). Jak się skończyło - wiedzą już wszyscy, ale zapraszamy do obejrzenia filmowej interpretacji. Will Smith za rolę Alego otrzymał w 2001 roku nominację do Oscara.