KONTROWERSYJNY TRENER MARGARITO ODZYSKAŁ LICENCJĘ

Javier Capetillo, osławiony meksykański trener Antonio Margarito, główny bohater bandażowego skandalu z 2009 roku, odzyskał licencję szkoleniową w Stanach Zjednoczonych. Tym samym znowu może brać udział w galach bokserskich organizowanych na terenie USA.

Afera z udziałem Capetillo wybuchła 24 stycznia 2009 roku, tuż przed walką Margarito z Shane’em Mosleyem w Los Angeles. Szkoleniowiec usiłował wówczas za pomocą nielegalnej substancji utwardzić bandaże swojego podopiecznego. W efekcie został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Komisję Sportową Stanu Kalifornia, a później także przez wszystkie pozostałe komisje w Stanach Zjednoczonych.

Mieszkający w Kalifornii Meksykanin, który w trakcie swojej kariery współpracował też m.in. z Jorge Arce i Giovanim Segurą, uparcie walczył jednak o odzyskanie licencji i w końcu otrzymał drugą szansę. Stwierdził, że jest za nią wdzięczny komisji i zapowiedział, że wraca do pracy z nowymi pokładami energii.

Pamiętnej nocy sprzed blisko sześciu lat Margarito przegrał ze świetnie dysponowanym Mosleyem przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie. Po tym, jak sam został na pewien czas zdyskwalifikowany przez komisję stoczył jeszcze trzy walki – pokonał Roberto Garcię, a następnie uległ Manny'emu Pacquiao i Miguelowi Cotto, po czym zakończył karierę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rakowski
Data: 30-10-2014 13:52:20 
Ten facet powinien znajdować się w więzieniu,a nie myśleć o byciu trenerem.Można kogoś dożywotnio zdyskwalifikować,a później po prostu pieprzyć takie zasady i dać facetowi licencje.
Może Armstrong powróci na szosy wyścigów UCI?
 Autor komentarza: Zarev
Data: 30-10-2014 15:36:34 
Slaby przyklad z Armstrongiem, on dzieki temu osiagal lepszy czas na wyścigach, a Margarito mogł spowodowac trwały uszczerbek na zdrowiu, ile to historii znamy gdy przez brak wysciółki lub utwardzone bandaze bokserzy konczyli kariere z powodu obrazen..
 Autor komentarza: Rollins
Data: 30-10-2014 15:52:35 
rakowski Data: 30-10-2014 13:52:20
Ten facet powinien znajdować się w więzieniu,a nie myśleć o byciu trenerem...
*
*
Dokładnie
 Autor komentarza: wojt986
Data: 30-10-2014 20:52:39 
pamietacia resto i paname luisa? tam byli zbanownie z boksu na całe życie chyba? Resto chyba nawet cos posiedział w pierdlu za to A tu prosze ułaskawienie A margarito i tak jeszcze stoczył pare walk po 2009
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.