DE LA HOYA: MAYWEATHER NIE BĘDZIE WALCZYŁ Z GOŁOWKINEM

Bill Emes, Boxingscene

2014-10-30

Salwą śmiechu przyjął Oscar De La Hoya pytanie odnośnie potencjalnej walki Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO). Zdaniem wielkiego niegdyś zawodnika, obecnie potężnego promotora, "Piękniś" nigdy takiego wyzwania nie przyjmie, za to z "GGG" chętnie skrzyżuje rękawice promowany przez niego Saul Alvarez (44-1-1, 31 KO).

Słynący z nokautującego ciosu Kazach co prawda od dawna piastuje tytuł mistrza świata federacji WBA wagi średniej, jednak uparcie powtarza, że dla Mayweathera jest w stanie zbić blisko trzy kilogramy do limitu dywizji junior średniej. To chyba jednak nic nie zmienia.

- Powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie dojdzie do potyczki Mayweathera z Gołowkinem. Po prostu nigdy. Na pewno za to dojdzie do spotkania "GGG" z "Canelo", jestem w tej sprawie wielkim optymistą. W przeszłości wiele razy z sobą sparowali. Dajcie tylko Saulowi trochę czasu by dojrzał i okrzepł w limicie wagi średniej, bo skończył dopiero 24 lata. On weźmie każdą, nawet najgroźniejszą walkę, ale nie Floyd, dlatego nie liczcie na pojedynek Mayweather vs Gołowkin - powiedział "Złoty Chłopiec", mistrz olimpijski z Barcelony oraz champion sześciu różnych kategorii w boksie zawodowym!