Archiwum wiadomości z dnia: 2014-09-09

 

PULEW: KLICZKO OBRAŻA ZAWODNIKÓW I KIBICÓW

Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) nie przestaje atakować Władimira Kliczki (62-3, 52 KO). Pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej wciąż ma do Ukraińca pretensje o to, że z powodu jego kontuzji trzeba było przesunąć pojedynek, a także o jego niechęć do testów antydopingowych.


TOMASZ RÓŻAŃSKI PIERWSZYM TRENEREM KADRY I HUSARII!

Dotychczasowy trener młodzieżowej kadry narodowej pań - Tomasz Różański, od teraz będzie piastował dwie nowe ważne funkcje. Bo to właśnie on z dniem dzisiejszym zastąpi Walerego Korniłowa na stanowisku pierwszego trenera reprezentacji Polski! Ponadto będzie również głównym szkoleniowcem ekipy Rafako Hussars Poland w elitarnych rozgrywkach World Series of Boxing.
JOSESITO LOPEZ DLA KHANA?

Wygląda na to, że Josesito Lopez (32-6, 19 KO) będzie najbliższym rywalem Amira Khana (29-3, 19 KO), który ma wyznaczony termin powrotu na 6 grudnia. Co prawda kandydatów jest kilku, kontrakt nie został parafowany, jednak Amerykanin jest najpoważniejszym kandydatem do takiej potyczki.


MOCNA OBSADA GALI KAYODE vs ORTIZ

Już pojutrze o kolejną wersję pasa WBA wagi ciężkiej walczyć będą Luis Ortiz (21-0, 18 KO) i Lateef Kayode (20-0, 16 KO). Ale kibice zgromadzeni w Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas i przed telewizorami zobaczą bardzo ciekawe inne walki na tej gali.


CHRIS BYRD TRENEREM SHANNONA BRIGGSA

Znany z niszczycielskiej ofensywy Shannon Briggs (56-6-1, 49 KO) chce w najbliższych miesiącach popracować także nad defensywą. W tym celu 42-letni Amerykanin zatrudnił na stanowisko trenera Chrisa Byrda, który w przeciwieństwie do "Cannona" zawsze słynął właśnie z doskonałych umiejętności obronnych.


ADAMEK: POWINNA BYĆ ŁATWA WALKA - SZPILKA: SZYKUJĘ FORMĘ ŻYCIA

Do walki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) pozostały jeszcze dwa miesiące, ale atmosfera już jest gorąca, a kolejne dni będą przynosiły zapewne jeszcze większe emocje. Póki co bohaterowie listopadowej gali Polsat Boxing Night spotkali się w programie "W narożniku", gdzie po raz rugi mogli spojrzeć sobie głęboko w oczy.
FRAMPTON NIE CHCE BOKSOWAĆ Z RIGONDEAUX

Świeżo upieczony mistrz IBF w wadze super koguciej Carl Frampton (19-0, 13 KO) dołączył do grona zawodników, którzy nie chcą boksować z Guillermo Rigondeaux (14-0, 9 KO). Rzekome powody nie różnią się od tych, przez które doskonałego Kubańczyka nie pokazują największe amerykańskie telewizje.

'SOKÓŁ' WZNAWIA TRENINGI

Boks Olimpijski prawie wszystkie tegoroczne najważniejsze zawody ma już za sobą, pozostały MP Młodzików oraz Puchar Polski Juniorów i Kadetów (wszystkie terminy w rozwinięciu). Pilscy zawodnicy wywalczyli w tym sezonie cztery medale Mistrzostw Polski i już zaczynają - pod okiem Sławomira Nowickiego - ciężką pracę przed kolejnymi występami w kraju i za granicą.