PULEW: KLICZKO OBRAŻA ZAWODNIKÓW I KIBICÓW

Redakcja, worldboxingnews.net

2014-09-09

Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) nie przestaje atakować Władimira Kliczki (62-3, 52 KO). Pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej wciąż ma do Ukraińca pretensje o to, że z powodu jego kontuzji trzeba było przesunąć pojedynek, a także o jego niechęć do testów antydopingowych.

Zobacz: POGROMCA KLICZKÓW RADZI PULEWOWI

- Moja opinia jest taka, że on nie doznał prawdziwej kontuzji. To tylko wymówka, żeby przełożyć walkę, bo miał zły obóz albo nie czuł się gotowy. No i te testy – skoro jest czysty, dlaczego nie podda się badaniom? To bardzo ważne, przecież jest twarzą kampanii antydopingowej. Sam już nie wiem, czy w bokserskim świecie są jakiekolwiek zasady i czy dotyczą one Władimira. Czy on jest szefem agencji antydopingowej? Dlaczego nie da się przetestować? Kiedy przestanie obrażać bokserów, kibiców i sport? Bardzo ciężko trenuję, a on sobie kpi z mojej pracy. Boks to polityka, gra pełna manipulacji – mówi Bułgar.

Pojedynek Kliczko-Pulew planowany był na 6 września. Pod koniec sierpnia Ukrainiec zerwał jednak biceps i walkę przeniesiono na 15 listopada. Jej stawką będą pasy WBA, IBF, WBO oraz IBO.