TOMASZ RÓŻAŃSKI PIERWSZYM TRENEREM KADRY I HUSARII!

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-09-09

Dotychczasowy trener młodzieżowej kadry narodowej pań - Tomasz Różański, od teraz będzie piastował dwie nowe ważne funkcje. Bo to właśnie on z dniem dzisiejszym zastąpi Walerego Korniłowa na stanowisku pierwszego trenera reprezentacji Polski! Ponadto będzie również głównym szkoleniowcem ekipy Rafako Hussars Poland w elitarnych rozgrywkach World Series of Boxing.

Korniłow został przesunięty do roli asystenta Różańskiego w naszej reprezentacji. Z kolei w WSB drugim trenerem zostanie dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec, jak zwykle pomocny dobrą radą Jerzy Baraniecki.

Etat Różańskiego jako pierwszego trenera w drużynie Husarii nie jest przypadkowy. Idea jest bowiem taka, by ujednolicić walczących w WSB zawodników z kadrą narodową. Najlepsi mają bowiem walczyć zarówno w kadrze, na imprezach międzynarodowych, jak i w rozgrywkach WSB, z czym bywało różnie w ostatnich miesiącach. Najlepszym tego przykładem było zakontraktowanie niedawno przez Hussars Poland Kamila Gardzielika czy Igora Jakubowskiego. Współpraca na dwóch frontach na pewno wyjdzie naszemu pięściarstwu olimpijskiemu tylko na zdrowie...