Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-01

 SOSNOWSKI NIE PODJĄŁ DECYZJI 'NA GORĄCO'

- Na sali wciąż czuję ten głód, a zmęczenie i trening sprawiają mi przyjemność. Nie chcę więc na dzień dzisiejszy podejmować ostatecznej decyzji, czy była to ostatnia walka - mówił na gorąco po porażce z Marcinem Rekowskim (15-1, 12 KO) przygnębiony trochę Albert Sosnowski (48-7-2, 29 KO).


TRWA MARSZ USYKA

Aktualny mistrz olimpijski - Aleksander Usyk (4-0, 4 KO), zapowiedział niedawno, że zamierza pobić rekord należący do Evandera Holyfielda jeśli chodzi o niski staż w dniu zdobycia tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej. I wczoraj uczynił w tym kierunku kolejny krok.


TYNER PO WALCE Z MAĆCEM: MOGĘ WINIĆ TYLKO SIEBIE

Lanardo Tyner (31-10-2, 20 KO), który w sobotę w Lublinie przegrał z Łukaszem Maćcem (21-2-1, 5 KO), nie ma do nikogo pretensji o to, co wydarzyło się przy ringu. Zdaniem wielu obserwatorów jego rywal dostał prezent od dwóch polskich sędziów, którzy wskazali zaskakująco wysokie zwycięstwo swojego rodaka.
DONAIRE CHCE WIĘCEJ TYTUŁÓW

Nonito Donaire (33-2, 21 KO) właśnie zdobył mistrzowski tytuł w czwartej kategorii (piątej - jeżeli wliczymy mu pas Interim w wadze super muszej), ale ma w założeniu kolejne trofea. Nim jednak będzie mógł podjąć kolejne wyzwania, musi wykurować kontuzjowany łuk brwiowy i dać rewanż Simpiwe Vetyece (26-3, 16 KO), którego pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach.


CHAVEZ JR CHCE WALKI Z FROCHEM

Po efektownym zwycięstwie nad George'em Grovesem (19-2, 15 KO) mistrz IBF i WBA w wadze super średniej Carl Froch (33-2, 24 KO) może przebierać w rywalach. Chęć stoczenia pojedynku z "Kobrą" wyraził już m.in. Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO).
TRZYDZIESTY TRZECI SKALP KOBRY

W brytyjskiej walce stulecia "Froch  Groves II", na piłkarskim stadionie Wembley osiemdziesiąt tysięcy fanów było świadkami brutalnego nokautu. Carl "The Cobra Froch (33-2, 24 KO) nie pozostawił wątpliwości, kto jest najlepszym pięściarzem na brytyjskiej scenie, zachowując przy okazji tytuły IBF i WBA Super wagi super średniej. Jego rywal George Groves (19-2, 15 KO) musiał uznać wyższość zawodnika z Nottingham, a wszyscy, którzy przepowiadali koniec Kobry i panowanie nowego mistrza musieli przełknąć gorzką pigułkę.Z ARCHIWUM BOKSER.ORG: CAŁA WALKA SOSNOWSKI vs DIMITRENKO

Przez lata nasza redakcja towarzyszyła Albertowi Sosnowskiemu (48-7-2, 29 KO) w jego zmaganiach po całej Europie. Byliśmy z nim w 2009 roku w Anglii, gdzie zdobył tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. Byliśmy również pół roku później w Niemczech, gdy atakował tron mistrza świata. Dwukrotnie też pojechaliśmy za "Dragonem" na potyczkę z Aleksandrem Dimitrenko (wtedy 30-1). Za drugim razem walka doszła do skutku. Ukrainiec pokonał wówczas naszego rodaka w ostatnich sekundach walki. Żadna telewizja nie pokazywała tego pojedynku, a my zaprezentowaliśmy Wam jedynie ostatnią, dwunastą rundę. Był to jednak jeden z najlepszych występów Alberta, dlatego przy okazji wczorajszej konfrontacji pragniemy Wam teraz odtworzyć z naszego archiwum całą walkę sprzed ponad trzech lat w jakości HD. Będzie to doskonała okazja do porównania "tamtego" Alberta z tym wczorajszym.


LETNI OBÓZ Z BOKSEM

Klub Bokserski Budowlani Boxing Team Płońsk wraz z zaprzyjaźnionym Klubem z Warszawy - Żoliborska Szkoła Boksu - zaprasza na Letni Obóz Bokserski w dniach 07-14.08.2014 w Sochocinie nad rzeką Wkrą. Informacje w rozwinięciu.


MACIEC LEPSZY(?) OD TYNERA

W pojedynku o pas Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii półśredniej Łukasz Maciec (21-2-1, 5 KO) pokonał przed własną publicznością w Lublinie stosunkiem głosów dwa do remisu Lanardo Tynera (31-10-2, 20 KO).


SOLIMAN CHYBA ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ STURMA

Ponad rok temu Sam Soliman (44-11, 18 KO) pokonał Felixa Sturma (39-4-2, 18 KO), jednak po walce wykryto w jego organizmie niedozwoloną substancję i pojedynek uznano za nieodbyty, natomiast australijskiego pięściarza zdyskwalifikowano. Tym razem jednak Soliman nie pozostawił wątpliwości, że naprawdę jest lepszym pięściarzem i wysoko pokonał na punkty Sturma, odbierając mu pas mistrza świata IBF w wadze średniej.


ŁUKASZ MACIEC PO WALCE Z TYNEREM

Zapraszamy Was do wysłuchania rozmowy z Łukaszem Maćcem (21-2-1, 5 KO), który wczoraj w Lublinie stosunkiem głosów dwa do remisu pokonał Lanardo Tynera (31-10-2, 20 KO). Posłuchajcie co powiedział nam popularny "Gruby" tuż po zejściu z ringu.FROCH vs GROVES II: STATYSTYKI CIOSÓW

George Groves (19-2, 15 KO) był do momentu nokautu skuteczniejszym zawodnikiem niż Carl Froch (33-2, 24 KO). W rewanżu na Wembley pretendent boksował ekonomiczniej, ale jego uderzenia częściej dochodziły celu. Młodszy z Anglików przyjął za to więcej ciosów mocnych  w tym potężny prawy, który w ósmej rundzie zakończył pojedynek.