Archiwum wiadomości z dnia: 2015-12-12

 
MASTERNAK-BELLEW: SĘDZIOWIE WSKAZALI NA GOSPODARZA

Nie ma szczęścia Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) do sędziów na wyjazdach. Co prawda w samej końcówce był na krawędzi nokautu, ale wydawało się, że zrobił wystarczająco dużo, by pokonać Tony'ego Bellew (26-2-1, 16 KO). Ostatecznie to ręka Anglika powędrowała w górę i to on został nowym mistrzem Europy kategorii junior ciężkiej. Skandalu na pewno nie było, ale na ringu neutralnym werdykt spokojnie mógł pójść w drugą stronę.


SZYBKA DEMOLKA W WYKONANIU VERDEJO

Pomimo iż nie była to walka mistrzowska, to właśnie Felix Verdejo (19-0, 14 KO) był główną atrakcją wieczoru podczas gali organizowanej w jego San Juan. Faworyt gospodarzy nie zawiódł, szybko demolując Josenilsona Dos Santosa (27-4, 17 KO).
FROM RUSSIA WITHOUT LOVE - ROY JONES BRUTALNIE ZNOKAUTOWANY

Od początku wiedzieliśmy, że ta historia nie będzie miała dobrego zakończenia. Roy Jones Jr (62-9, 45 KO) to być może największy talent w historii boksu, ale czasy jego świetności przeminęły grubo ponad dekadę temu. Dziś 46-letni weteran został pobity i znokautowany przez rozbitego już przecież Enco Maccarinellego (41-7, 33 KO).


SZPILKA DO WILDERA: SKOPIĘ CI DUPSKO MISTRZU!

Kiedy 16 stycznia wyjdzie do ringu w Barclays Center na Brooklynie, jego amerykański sen albo się spełni, albo pryśnie jak bańka mydlana. W każdym bądź razie Artur Szpilka (20-1, 15 KO) udziela już wywiadów po angielsku, co z pewnością posłuży mu w budowaniu swojego wizerunku za oceanem. I radzi sobie naprawdę nieźle.RAFAŁ JACKIEWICZ: NA PUNKTY CIĘŻKO BĘDZIE WYGRAĆ

- Na przestrzeni dziesięciu rund trudno będzie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ponieważ Michał jest ruchliwy i dużo młodszy ode mnie, dlatego właśnie będę chciał go trafić i wygrać przed czasem - nie ukrywa Rafał Jackiewicz (46-14-2, 21 KO) na kilkanaście godzin przed starciem z niepokonanym Michałem Syrowatką (13-0, 4 KO). Ich pojedynek będzie główną atrakcją dzisiejszej gali w Ełku.

MISZKIŃ ZDEKLASOWAŁ ROYERA

Na gali w Ełku Maciej Miszkiń (19-3, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty twardego, ale gorszego o kilka klas Matiouze Royera (13-22-1, 3 KO). Poza chwilowym kryzysem Polak dominował od początku do końca i po ośmiu rundach sędziowie wypunktowali jego wysokie zwycięstwo (80-71, 80-71 i 79-72).


NA ŻYWO: VI LANDOWSKI BOXING NIGHT

"Białe Kołnierzyki" którzy nazwali siebie "Koneserzy Boksu" występują na VI Landowski Boxing Night (12.12.2015) w Warszawie w ringu zaprezentują się prócz wspomnianych zawodników przedstawiciele boksu olimpijskiego. Przewidziano 20 pojedynków i walkę wieczoru w wykonaniu konesera Sylwestra Budzińskiego i Artura Janasa.

JOSHUA: BĘDĘ NAD NIM STAĆ I SIĘ ŚMIAĆ

Anthony Joshua (14-0, 14 KO) zapowiada, że dzisiejsza walka z Dillianem Whyte'em (16-0, 13 KO) będzie krótka. - Nie chcę zbyt wielu rund. Jak uda się go znokautować w pierwszej, to będzie wspaniale. Będę nad nim stać i się śmiać za wszystkie te bzdury, które o mnie wygadywał - mówi mistrz olimpijski z Londynu.