'NASTĘPCA MAYWEATHERA' NOKAUTUJE W DEBIUCIE

Minionej nocy w Tijuanie zawodowy debiut zaliczył Devin Haney, 17-letni pięściarz kreowany na następcę Floyda Mayweathera Jr.

Haney urodził się 17 listopada 1998 roku. Kiedy miał 7 lat, przeniósł się wraz z ojcem z Oakland do Las Vegas, uciekając z rejonu spowitego aktywnością gangów. To właśnie senior zaprowadził go na salę bokserską, aby znaleźć ujście dla agresywnego zachowania syna.

Wkrótce okazało się, że Haney ma duży talent do pięściarstwa, który poparty ciężką pracą zaprowadził go do wielu krajowych tytułów i rekordu 130-8 w boksie amatorskim. Ponieważ jest za młody, aby wystąpić na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, niespełna miesiąc po siedemnastych urodzinach Haney postanowił zadebiutować na zawodowym ringu.

MAYWEATHER: ON JEST NIEZWYKŁY, POBIJE MOJE REKORDY

Amerykańskie media bokserskie już od jakiegoś czasu promują nastolatka. Sam też dba o to, aby było o nim głośno - w październiku rozpoczął na YouTube publikowanie serii filmików RealDevinHaneyTV, gdzie przekonujemy się, że młodemu pięściarzowi nie brak pewności siebie.

- Wielu ludzi porównuje mnie do Floyda Mayweathera. Wspaniale, że porównują mnie do najlepszego boksera XX wieku. Teraz mamy jednak XXI wiek. Jestem nowym "Money" - stwierdza, dodając, że oprócz Floyda inspiracje stanowią dla niego takie legendy, jak Roy Jones Jr, Sugar Ray Robinson, Willie Pep czy Ezzard Charles.

Sam Mayweather już jakiś czas temu zapowiadał, że Haney ma wszelkie predyspozycje, aby stać się kolejną wielką gwiazdą boksu i pobić jego rekordy. Póki co 17-latek postawił pierwszy krok, wygrywając w zawodowym debiucie w ciągu 35 sekund.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 12-12-2015 14:08:05 
A gdzie była ta gala, w lokalnym barze np. w Wyoming, do kotleta dla górników po szychcie :D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 12-12-2015 14:16:26 
XX wieku? mlody jeszcze glupszy od idola......
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 12-12-2015 14:19:32 
Podobnie bije do FLoyda..Te kocie ruchy.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 12-12-2015 15:22:14 
duzo mozna o nim powiedziec na podstawie tych trzech ciosow, ktore zadal na wideo wyzej xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.