FLOYD ZACHWYCONY 16-LATKIEM. 'NIEZWYKŁY, POBIJE MOJE REKORDY'

Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) wierzy, że znalazł diament. 16-letni Devin Haney za kilka lat ma być największą gwiazdą boksu. - Chcę, żeby ten chłopak pobił moje rekordy - mówi mentor nastolatka.

Haney urodził się 17 listopada 1998 roku. Boksować zaczął w wieku 7 lat, a dzisiaj, z ponad 70 amatorskimi walkami na koncie, uchodzi za jeden z największych talentów w Stanach Zjednoczonych. - On ma talent od Boga. To będzie kolejny wielki zawodnik. Jeżeli ktoś szuka nowego Floyda Mayweathera, to patrzcie tutaj - mówi DeJuan Blake, członek TMT, wieloletni współpracownik "Money" Floyda.

Tak jak Mayweather, Haney, którego idolami oprócz najlepiej zarabiającego sportowca świata są Andre Ward i Adrien Broner, jest bardzo pewny siebie. Pytany przed sparingiem w gymie Mayweathera o to, czego można się spodziewać po jego postawie, odpowiada: - Zobaczycie fajerwerki. Coś, czego nigdy nie widzieliście w wykonaniu 16-latka.

Na sali treningowej w Las Vegas nikt nie ma wątpliwości, że pochodzący z Oakland w Kalifornii, ale mieszkający w światowej stolicy hazardu pięściarz to nietuzinkowy talent. - Chłopak jest kopią mojego syna - chwali go Floyd Mayweather Sr.

Klan Mayweatherów nie jest w tych komplementach odosobniony. Zdaniem słynnego Roya Jonesa Jr Haney już teraz mógłby zostać zawodowym mistrzem świata. Z profesjonalistami zresztą ma od czasu do czasu okazję się sprawdzić - w ubiegłym roku w sieci pojawiło się nagranie z jego sparingu z byłym mistrzem wagi półśredniej Shawnem Porterem (25-1-1, 16 KO). Trening miał charakter zadaniowy, starszy z Amerykanów nie wyprowadzał ciosów, ale praca 15-letniego wówczas zawodnika i tak robi wrażenie.

Mayweather Jr, który zna Haneya od wielu lat, dostrzega w jego poczynaniach podobieństwa do swoich początków. - Kiedy ja miałem 16 lat... to szaleństwo, nigdy nikomu tego nie mówiłem... pomiędzy 1987 rokiem a bodajże 1993 stoczyłem czternaście walk z dzieciakami w moim wieku. W wieku 15 lat walczyłem z gościem w wieku 23 lat, co było nielegalne. I zostałem mistrzem kraju w wieku 16 lat - mówi.

Haney ma już podobne sukcesy i powoli zaczyna myśleć o rozpoczęciu profesjonalnej kariery. - Widząc to, co on robi w naszym gymie, wiem, że to będzie nieprawdopodobny zawodowiec. Chcę, aby ten chłopak pobił moje rekordy. On jest niezwykły - twierdzi "Money" Floyd.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 20-06-2015 14:43:09 
Robi wrażenie, tylko jest afroamerykaninem a ci jak wiadomo jak dostają trochę sławy zaczyna im w większości palma odbijać.Bez rasizmu oczywiście, stwierdzam fakty.Ciekawe czy za 4 lata ktoś jeszcze o nim będzie pamiętał.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 20-06-2015 14:51:49 
Ma 16 lat, dlatego NIC nie można powiedzieć o jego przyszłości. Może będzie drugim Floydem a może zdecyduje, że nie chce być bokserem.
@celko, jeżeli to są fakty to podaj źródło, moim zdaniem to Twoje obserwacje.
 Autor komentarza: TDI
Data: 20-06-2015 14:54:48 
Ta walka wygląda lepiej , niż nie jedna gala Wojaka , przynajmniej w kilku aspektach.
 Autor komentarza: ricksonVELroycer
Data: 20-06-2015 16:22:05 
Rekordy? Money tak obrósł w pióra, że nie wie co mówi. A ten młody?
Zobaczymy w przyszłości i wcale się nie zdziwię jak zniknie- tak jak się pojawił.

Wujek "money" może wspomoże młodego..zresztą zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Devin Haney zapamiętam i będę śledził, czy z tego chłopaka coś będzie.
 Autor komentarza: ttrroonnkk
Data: 20-06-2015 16:41:25 
TDI no co ty. Przeciez to wiadomo. W naszym kraju walki godne uwagi to tylko polsko-polskie. Inne nie maja sensu. Po co maja wychodzic po pas jak padaja w pierwszych rundach albo ciagna dalej niz za polowe ale w walce nic nie pokazuja. Bez sensu.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 20-06-2015 17:50:38 
Tutaj Rafał 3 musi ocenić potencjał tego zawodnika najlepiej jakby poleciał do Vegas na sale i ocenił czy co z niego będzie i dał młodemu pare dobrych wskazówek..
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 20-06-2015 19:12:33 
Nie ma brody, więc pewnie ma słabą psychikę, nie jest to w takim materiał na mistrza. Do tego jeszcze brak jabu zadawanego tylko z łokcia, duży błąd tego zawodnika.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 20-06-2015 19:14:06 
W takim razie*.
 Autor komentarza: matd
Data: 20-06-2015 20:31:39 
Nie opierajac sie tylko o to co mowi Floyd ,przegladnalem goscia.. I powiem szczerze.. Jestem zachwycony ..
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 20-06-2015 23:12:07 
to zaden sparring tylko trening zadaniowy - nie piszcie farmazonow :P

skracanie ringu z jednej strony - punktowanie na wstecznym z drugiej strony
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.