JOSHUA: BĘDĘ NAD NIM STAĆ I SIĘ ŚMIAĆ

Redakcja, BBC

2015-12-12

Anthony Joshua (14-0, 14 KO) zapowiada, że dzisiejsza walka z Dillianem Whyte'em (16-0, 13 KO) będzie krótka. - Nie chcę zbyt wielu rund. Jak uda się go znokautować w pierwszej, to będzie wspaniale. Będę nad nim stać i się śmiać za wszystkie te bzdury, które o mnie wygadywał - mówi mistrz olimpijski z Londynu.

Szybkie zwycięstwo Joshuy, który jest zdecydowanym faworytem bukmacherów, nie byłoby zaskoczeniem. Jak dotąd w żadnej z czternastu walk AJ nie boksował dłużej niż przez trzy rundy. Czy tym razem przeciwnik wyciągnie go na głębsze wody?

- Przygotowałem się na długą walkę. Whyte może wytrzymać więcej niż trzy rundy, ale to będzie jego jedyne osiągnięcie - zostanie zapamiętany jako ktoś, kto wytrzymał trochę dłużej. Mówi, że walczę z samymi staruszkami, ale jakoś w jego rekordzie nie widzę żadnych mistrzów. Jest tak samo przy każdej walce, rywale mówią, że z nikim jeszcze nie boksowałem. Jak już załatwię młodego i głodnego sukcesu Whyte'a, kolejny przeciwnik będzie musiał znaleźć sobie nową śpiewkę - powiedział Joshua.

Transmisję z gali w Londynie, na której dojdzie też do walki Bellew-Masternak, przeprowadzi TVP Sport. Początek o 20:50.