Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-13

 
ŁUKASZ JANIK PROMUJE DZIEŃ SPORTU

Dziś w programie "Pytanie na śniadanie" zobaczymy Łukasza Janika, który promowuje boks jako dyscyplinę sportową dla wszystkich. Będziemy mogli zobaczyć pokaz treningu z nastolatkami i oczywiście wywiad z pięściarzem, który opowie o kulisach tej trudnej, ale widowiskowej dyscyplinie.


BETERBIJEW WRÓCI W SIERPNIU - Z LACYM?

Artur Beterbijew (4-0, 4 KO) był jedną z największych gwiazd ringów olimpijskich. Teraz podbija rynek zawodowy. Podczas niedawnej gali Fonfara vs Stevenson miał skrzyżować rękawice z byłym championem Jeffem Lacy (26-4, 18 KO), ale nabawił się kontuzji i potyczkę odwołano.


ALGIERI: WALKA O TO, KTO KOMU NARZUCI SWÓJ STYL

W nocy z soboty na niedzielę Chris Algieri (19-0, 8 KO) zaatakuje Rusłana Prowodnikowa (23-2, 16 KO) i należący do niego pas federacji WBO kategorii junior półśredniej. 30-latek z Huntington teoretycznie jest skazywany na pożarcie, ale obóz championa traktuje go na poważnie i nawet przez moment nie lekceważy.GROVES CHCE WRÓCIĆ JAK NAJSZYBCIEJ

George Groves (19-2, 15 KO) nie zamierza tracić czasu i chce powrócić na ring jak najszybciej, choć od jego porażki przez nokaut z rąk Carla Frocha (33-2, 24 KO) minęły zaledwie dwa tygodnie. "Święty" wierzy, że wielkie sukcesy są dopiero przed nim i pewnego dnia zostanie mistrzem świata.


GŁAZKOW WRÓCI W SIERPNIU

Wiaczesław Głazkow (17-0-1, 11 KO) w połowie marca zanotował największy sukces zawodowej kariery, niestety kosztem naszego Tomka Adamka. To zapewniło mu drugie miejsce w rankingu federacji IBF wagi ciężkiej i choć w końcówce Polak go nieźle pogonił, to Ukrainiec powróci między liny stosunkowo szybko.PAWEŁ WOLAK ZADEBIUTUJE W MMA

Zapraszamy do wysłuchania długiej rozmowy ze znakomitym polskim bokserem Pawłem Wolakiem, który wycofał się z boksu 2,5 roku temu, a teraz chce się skupić na zawodowej karierze w MMA. 'Raging Bull' po raz pierwszy w oktagonie może wystąpić zaraz po wakacjach.CHISORA: TO BĘDZIE ŁATWIZNA!

26 lipca na gali w Phones 4u Arena w Manchesterze odbędzie się rewanżowy pojedynek pomiędzy Tysonem Furym (22-0, 16 KO) a Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO). Pierwszą walkę wyraźnie na punkty wygrał ten pierwszy, ale "Del Boy" był wówczas w tragicznej formie. W ostatnich występach nieco lepiej prezentował się Chisora, dlatego tak trudno wskazać faworyta w starciu dwóch najlepszych brytyjskich ciężkich.


DZIĘKUJEMY KLUBOWI BOKSERSKIEMU LEGIA!

Sukcesem zakończyły się starania Klubu Bokserskiego 'Legia' o organizację Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, tradycyjnego źródła bokserskiego narybku w Stolicy. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy na dobrze przygotowany wniosek zareagował przyznaniem 20 tysięcy zarówno na organizację WOM, jak i na przygotowanie dzieci i młodzieży do startu w zawodach sportowych.CANELO NIE MYŚLI PÓKI CO O PACQUIAO CZY COTTO, TYLKO O LARZE

- Duże wypłaty są ważne, ale najważniejsze to tworzenie historii. Jestem wciąż młody i zamierzam tę historię pisać - nie ukrywa Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO). Popularny "Canelo" nie chce póki co słyszeć o możliwej potyczce z Miguelem Cotto (39-4, 32 KO), bo koncentruje się na niewątpliwie trudnej przeprawie z Erislandy Larą (19-1-2, 12 KO).


MAIDANA NADAL CELUJE W MAYWEATHERA

Marcos Maidana (35-4, 31 KO) nie traci nadziei na rewanżową walkę z Floyem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO). Doradca argentyńskiego pięściarza Sebastian Contursi spotka się w przyszłym tygodniu z Alem Haymonem, aby porozmawiać w sprawie tego pojedynku.


PEDRO DIAZ: POD SKRZYDŁAMI ROACHA COTTO MOŻE BYĆ MOCNIEJSZY

Kubański szkoleniowiec Pedro Diaz przygotowywał Miguela Cotto (39-4, 32 KO) m.in. do rewanżowej walki z Antonio Margarito (38-8, 27 KO) oraz do pojedynku z Floydem Mayweatherem (46-0, 26 KO). Za obydwa te występy "Junito" zebrał dobre recenzje, ale potem między trenerem a zawodnikiem coś się popsuło i Portorykańczyk wypadł poniżej oczekiwań w starciu z Austinem Troutem, a owocna współpraca dobiegła końca.