ODCHUDZONY WŁODZIMIERZ LETR WRACA NA WŁAŚCIWE TORY

Prawie 15 kilogramów schudł Włodzimierz Letr (Wschodzący Białystok Boxing Team), który na gali Golden Glove Boxing w Piątnicy koło Łomży będzie boksował z Białorusinem Artsemem Hurbo. Galę pokaże telewizja Orange Sport.

- Wziąłem się ostro za siebie, przeprowadziłem do Białegostoku, gdzie mam możliwość codziennych ciężkich treningów pod okiem trenera Dariusza Snarskiego. Tylko w ten sposób mogę coś osiągnąć w boksie zawodowym - powiedział 27-letni Włodzimierz, czterokrotny mistrz Polski, któremu do tej pory kompletnie nie wiodło się na zawodowych ringach.

Dotychczasa pięściarz urodzony w Kazachstanie w rodzinie repatriantów wygrał tylko jedną z czterech walk. W tym roku przegrał dwa pojedynki już w pierwszej rundzie, w tym z byłym mistrzem Europy i pretendentem do tytułu mistrza świata WBC Albertem Sosnowskim w Legionowie.

- Pół roku temu ważyłem 106 kg, a przed walką z Sosnowskim zszedłem poniżej 100 kg. Teraz już jest 91 kg i będę na stałe walczył w kategorii junior ciężkiej. Posłuchałem promotora Darka Snarskiego, posłuchałem moich najbliższych i ostro wziąłem się za siebie. Moja kariera wraca na właściwe tory - mówi Letr.

Z metamorfozy zawodnika bardzo zadowolony jest szef białostockiej grupy Wschodzący Białystok Boxing Team, Dariusz Snarski.

- Włodek nie zapomniał jak się boksuje. Zrozumiał, że nie może sobie pozwolić na porażki w pierwszych rundach, bo traci na tym jego prestiż. Przecież nie był przypadkowo cztery razy mistrzem Polski w wadze -81 kg i -91 kg - powiedział promotor.

W niedzielę w Piątnicy Włodzimierz będzie walczył z Białorusinem Artsemem Hurbo (4-18-3). Walka została zakontraktowana na cztery rundy.

- Mamy przygotowany plan taktyczny, koniecznie muszę zwyciężyć i znów poczuć pewność w ringu. Zobaczyłem, że ciężkimi treningami stać mnie na zgubienie 15 kg, wiem, że stać mnie na dobre boksowanie. Kiedy mam spokojną głowę, wtedy stać mnie na fajne występy. Najgorzej kiedy słyszę o jakiejś presji, to mi nie pomaga - dodał pięściarz.

Program gali "Golden Glove Boxing Night ZŁOTA RĘKAWICA Marszałka Województwa Podlaskiego”                           
Walka wieczoru - waga średnia VIII rund, O „Złotą rękawicę Marszałka Województwa Podlaskiego” Andrei Dolhozhyieu (Białoruś) 7-6-1 5KO - Robert Świerzbiński 13-3 3KO
Waga super średnia VI rund Artem Shcheglov (Ukraina) 6-8 5KO - Michał Starbała 9-0 2KO
Waga ciężka IV rundy Artsiom Chernakevich (Białoruś) 1-4 1KO - Marcin Siwy 8-0 4KO
Waga junior ciężka IV rundy Artsem Hurbo (Białoruś) 4-18-3 1KO - Włodzimierz Letr 1-3 1KO
Waga junior średnia IV rundy Denis Makar (Białoruś) 4-23-1 4KO - Tomasz Mazur debiut
Waga półśrednia IV rundy Aliaksandr Abramenka (Białoruś) 17-26-2 - Krystian Huczko 1-0

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 13-06-2014 22:03:37 
Szkoda o nim pisac,,Nic z niego nie bedzie,Powinien isc do kółka szachowego
 Autor komentarza: paxo
Data: 14-06-2014 12:36:06 
Ten Włodek się musi opłacać w Bokser orgu skoro o nim piszecie żenada na maxa już ja bym się lepiej prezentował w ringu od tego świniaka heh
 Autor komentarza: lewysierpowy
Data: 14-06-2014 16:10:34 
paxo

Mysle, ze niewytrzymalbys 1 minuty z Wlodkiem miedzy linami nawet z forma ktora prezentowal w ostatnich walkach. Nie wspominajac o walkach za czasow amatorskich jak zdobywal Mistrzostwa Polski.
Ponizej przesylam walke z Michalem Cieslakiem

https://www.youtube.com/watch?v=J_GfNcBnKh4
 Autor komentarza: Chinaski1
Data: 14-06-2014 17:38:30 
Chłop trenuje, stara się. Trzymam kciuki za niego, a wyśmiewać się i pisać głupie komentarze nie ma co, raczej trzeba dopingować takich zawodników.
 Autor komentarza: otke
Data: 15-06-2014 15:22:11 
widać po 1 zdaniu że to połączenie trolla i zakompleksionego krasnala w jednym. Nawet by nie wyszedł do Włodka, któremu życzę wszystkiego dobrego
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.