Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-06

 

MARTINEZ-COTTO: ANALIZA PORÓWNAWCZA

Już jutro w nocy na gali w legendarnej hali Madison Square Garden Miguel Cotto (38-4, 31 KO) spróbuje zapisać się w historii jako pierwszy portorykański mistrz świata czterech kategorii, by jednak tego dokonać będzie musiał uporać się z czempionem WBC wagi średniej Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO). Pojedynek został zakontraktowany w umownym limicie 159 funtów.


MAYWEATHER Z KHANEM NA WEMBLEY? MARNE SZANSE...

Niedługo po tym jak Carl Froch brutalnie znokautował George'a Grovesa na wypełnionym nieprawdopodobną liczbą 80 tysięcy kibiców stadionie Wembley, w mediach pojawiły się głosy o kolejnym wielkim show, które odbędzie się w tym legendarnym miejscu. Sam król P4P, genialny Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) wyraził podobno chęć stoczenia walki w sercu angielskiej stolicy.
COTTO ZNACZNIE LŻEJSZY OD MARTINEZA

Zakończyła się ceremonia ważenia przed jutrzejszą galą w Madison Square Garden. Zgodnie z oczekiwaniami pretendent okazał się lżejszy od mistrza, natomiast mało kto spodziewał się, że Miguel Cotto (38-4, 31 KO) wniesie na wagę zaledwie 155 funtów - czyli zaledwie 70,3 kilograma. Broniący tytułu WBC w kategorii średniej Sergio Martinez (51-2-2, 28 KO) zanotował 158.75 funta, a więc dokładnie 72 kilogramy.


ŚWIERZBIŃSKI: EUBANK BIJE MOCNIEJ OD LEMIEUX!

- Zreahabilituję się w Piątnicy za porażkę z Chrisem Eubankiem Juniorem, który bije mocniej nawet od Davida Lemieux - mówi Robert "SHY" Świerzbiński (13-3, 3 KO), który wystąpi w walce wieczoru 15 czerwca na gali "Wschodzący Białystok Boxing Night" w Piątnicy koło Łomży. Galę pokaże Orange Sport.
ME SENIOREK: WICHERSKA W FINALE!

Podczas trwających w Bukareszcie Mistrzostwach Europy Seniorek doczekaliśmy się wielkiej chwili. Jedna z dwóch naszych półfinalistek - Ewelina Wicherska, wygrała swoją walkę i awansowała do ścisłego finału! Za chwilę walka Kingi Siwej.
DOBRE I ZNANE NAZWISKA NA GALI SAUERLANDA

Dla miłośników boksu, którzy nie będą chcieli iść spać przed arcyciekawą walką w Nowym Jorku, telewizja Polsat przygotowała interesującą przystawkę, a konkretnie bezpośrednią transmisję z kolejnej gali Sauerland Event, tym razem w niemieckim Schwerine.


MARTINEZ I COTTO NA WADZE [WIDEO]

Sergio Martinez (51-2-2, 28 KO) bardzo długo celebrował moment wejścia na wagę, a kiedy wskazówka potwierdziła, że zmieścił się w limicie, widać było na jego twarzy ulgę. Czy mistrz świata WBC jest w formie i czuje się pewnie przed walką z Miguelem Cotto (38-4, 31 KO)? Od Portorykańczyka bije spokój, natomiast "Maravilla" bardzo starał się sprowokować go podczas intensywnego pojedynku wzrokowego. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo!