MASTERNAK vs KALENGA: DZIŚ NAJTRUDNIEJSZY DZIEŃ

Dziś najtrudniejszy, kulminacyjny moment obozu Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO) w Zieleńcu, gdzie przygotowuje się do walki z Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBA w wersji tymczasowej.

Pojedynek zaplanowano na 21 czerwca w Monte Carlo. Na dwa tygodnie przed terminem wrocławianin stoczy sparing na dystansie dziesięciu rund. Przedwczoraj tych rund na treningu było osiem, a położony blisko tysiąc metrów nad poziomem morza Zieleniec daje się we znaki.

- Ostatnio w końcówce sparingu aż mnie lekko zatkało. Góry robią swoje - nie ukrywał były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej.

Z dzisiejszych dziesięciu rund pierwsze osiem Masternak stoczy z dużymi i mocno bijącymi bokserami. Na ostatnie dwie wskoczy lżejszy i szybszy Maciej Sulęcki, niepokonany pięściarz dywizji super średniej.

- Chodzi o to, by na początku rywale boksowali agresywnie, tak jak Kalenga, a na koniec wskoczy ktoś tak szybki jak Maciek - tłumaczy trener naszego pretendenta do tytułu mistrzowskiego, Piotr Wilczewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rakowski
Data: 06-06-2014 15:55:01 
Świetne sparingi.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 06-06-2014 19:04:04 
Nie ma luzu to kondycji brakuje.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 07-06-2014 00:04:24 
Dawaj Master tylko tego nie spieprz jest dobra szansa na odbudowanie po tej wpadce z Drozdem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.