MASTERNAK vs KALENGA: DZIŚ NAJTRUDNIEJSZY DZIEŃ

Redakcja, Informacja własna

2014-06-06

Dziś najtrudniejszy, kulminacyjny moment obozu Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO) w Zieleńcu, gdzie przygotowuje się do walki z Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBA w wersji tymczasowej.

Pojedynek zaplanowano na 21 czerwca w Monte Carlo. Na dwa tygodnie przed terminem wrocławianin stoczy sparing na dystansie dziesięciu rund. Przedwczoraj tych rund na treningu było osiem, a położony blisko tysiąc metrów nad poziomem morza Zieleniec daje się we znaki.

- Ostatnio w końcówce sparingu aż mnie lekko zatkało. Góry robią swoje - nie ukrywał były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej.

Z dzisiejszych dziesięciu rund pierwsze osiem Masternak stoczy z dużymi i mocno bijącymi bokserami. Na ostatnie dwie wskoczy lżejszy i szybszy Maciej Sulęcki, niepokonany pięściarz dywizji super średniej.

- Chodzi o to, by na początku rywale boksowali agresywnie, tak jak Kalenga, a na koniec wskoczy ktoś tak szybki jak Maciek - tłumaczy trener naszego pretendenta do tytułu mistrzowskiego, Piotr Wilczewski.