Archiwum wiadomości z dnia: 2019-07-06

 


DAMIAN KIWIOR CHĘTNY NA WALKĘ Z MICHAŁEM SYROWATKĄ

- Na pewno dla nas byłaby to bardzo dobra walka. I przede wszystkim dla kibiców, bo jesteśmy bokserami, którzy walczą ofensywnie. I myślę, że taka walka jest bardzo prawdopodobna - mówi o potencjalnym pojedynku z Michałem Syrowatką (20-3, 7 KO) zawodnik Knockout Promotions Damian Kiwior (4-1-1). Na razie przed nim walka w Rzeszowie. Przeciwnikiem 27-letni Nelson Altamirano (10-29-3, 6 KO).


UGONOH: DLA RÓŻAŃSKIEGO PÓJŚCIE DO PRZODU MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE

- Jestem przygotowany na różne warianty. Jeżeli Łukasz będzie napierał, to będę starał się go trzymać na dystans. To będzie również dla niego niebezpieczne, można napierać, kiedy przeciwnik nie zadaje ciosów - wtedy to jest bezpieczne. Wchodzisz jak do siebie do domu. Z drugiej strony, jeśli masz drugiego zawodnika obdarzonego mocnym ciosem, wtedy nacieranie jest już bardziej ryzykowne - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG jeden z bohaterów dzisiejszej gali w Rzeszowie, Izu Ugonoh (18-1, 15 KO). Jego pojedynek z gospodarzem Łukaszem Różańskim (10-0, 9 KO) będzie głównym wydarzeniem imprezy Knockout Boxing Night.


CZERKASZYN ZDOMINOWAŁ CAPPERA

Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO) lekko poparzył się przygotowując omlet przed walką, za to w ringu przyrządził wyborne bokserskie danie. walki. Sędziowie nie mieli najmniejszych wątpliwości punktując dla niego wszystkie rundy.


CZERKASZYN ZMOTYWOWANY SŁOWAMI SWOJEGO RYWALA

- Oglądałem jego zapowiedzi, on wiedział o walce wcześniej, siedem tygodni przed walką już się szykował. Oglądałem jego walki - jest twardy i zmotywowany. Ciekawe, że on walczył w muay thai, K1, czyli ma styl niestandardowy. Ja podobnie walczyłem w innych dyscyplinach i dalej uczę się tego boksu - powiedział w rozmowie z Bokser.org Fiodor Czerkaszyn (12-0, 8 KO), który dziś wieczorem w Rzeszowie skrzyżuje rękawice z Wesem Capperem (20-2-1, 12 KO). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z 23-latkiem.


W PRZYSZŁYM TYGODNIU OGŁOSZENIE WALKI TYSONA FURY'EGO?

Jeden z promotorów Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO), Bob Arum stwierdził, że za tydzień możemy poznać rywala Brytyjczyka w planowanej na wrzesień lub październik walce w Nowym Jorku. Sporo mówiło się ostatnio o konfrontacji ze skompromitowanym Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO), przyłapanym na dopingu niedoszłym rywalem Anthony'ego Joshuy. Arum studzi nastroje w sprawie Millera, choć niczego nie wyklucza.KIWIOR UDANIE POWRÓCIŁ NA RING

W zakończonym przed kilkunastoma minutami pojedynku podczas gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie Damian Kiwior (5-1-1) pokonał jednogłośnie na punkty na dystansie sześciu rund Nelsona Altamirano (10-30-3, 6 KO). Dla pięściarza z Tarnowa to był powrót po dwóch słabszych występach.


TRYC PO WYPUNKTOWANIU MURASZKINA

Mateusz Tryc (8-0, 5 KO) zawalczył z zawsze groźnym Iwanem Muraszkinem (5-5-1, 2 KO). Starcie potrwało pełen dystans, czyli sześć rund. Sędziowie jednogłośnie wskazali Mateusza Tryca jako zwycięzcę. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Mateuszem kilkadziesiąt minut po walce.SZEREMETA PO WYGRANEJ: NIE BYŁEM TAK SKUPIONY, JAK W WALKACH O PAS ME

Kamil Szeremeta wygrał swoją walkę na gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie, zdominował rywala, ale w rozmowie z mediami po walce nie był zadowolony z siebie. W glowie jednak czeka na większe pojedynki. Pierwszy może nadejść już pod koniec tego roku. Jak sam wspomniał, nie był dziś tak skupiony, jak przy starciach w obronie tytułu mistrza Europy.
RÓŻAŃSKI PRZED WALKĄ: TO JEST NAJWAŻNIEJSZY POJEDYNEK DLA MNIE

- Przygotowań jako takich nie zmieniałem, po prostu zmieniłem sparingpartnerów. Przesparowałem ponad 200 rund i mam nadzieję, że to wszystko zaowocuje w sobotę - mówi Łukasz Różański (10-0, 9 KO), który dziś podczas gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie zmierzy się w pojedynku wieczoru z Izu Ugonohem (18-1, 15 KO). Dla Łukasza będzie to zdecydowanie najważniejszy pojedynek w dotychczasowej karierze, który może wywindować go w górę i dać fundament pod jeszcze większe starcia. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy z pięściarzem z Rzeszowa przed oficjalną ceremonią ważenia.


KIWIOR PO ZWYCIĘSTWIE W RZESZOWIE

Damian Kiwior (5-1-1) udanie powrócił na zawodowe ringi. Po dwóch słabszych występach, Kiwior wygrał jednogłośnie na punkty podczas gali w Rzeszowie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z pięściarzem z Tarnowa, który od kilku tygodni trenuje pod okiem Fiodora Łapina w Knockout Gymie w Warszawie.


LUKE CAMPBELL: JEŻELI BĘDĘ W RINGU SOBĄ, MOGĘ POKONAĆ ŁOMACZENKĘ

Złoty medalista olimpijski Luke Campbell (20-2, 16 KO) 31 sierpnia w Londynie zmierzy się z dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim, obecnym mistrzem świata WBA i WBO wagi lekkiej Wasylem Łomaczenką (13-1, 10 KO). Stawką walki będzie również wakujący tytuł WBC. Według Campbella kluczem do pokonania Ukraińca jest zachowanie swoich największych atutów.
MATYJA O WALCE ZE STĘPNIEM: OBAJ MAMY COŚ DO STRACENIA

- Była analiza rywala, przed każdą walką taka jest. Tylko teraz z góry mogłem już wiedzieć na sparingach, co mam przerobić - mówi w rozmowie z Bokser.org zmotywowany Marek Matyja (16-1-1, 7 KO). Dziś zawalczy z kolegą z grupy Pawłem Stępniem (12-0, 11 KO). Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy z Markiem przed oficjalną ceremonią ważenia.


DOBRZYŃSKI PO ZWYCIĘSTWIE: JEDEN SĘDZIA PATRZYŁ GDZIE INDZIEJ

W Rzeszowie podczas trwającej gali Knockout Promotions 4-rundowy pojedynek stoczył Jakub Dobrzyński (3-2, 1 KO). Trenujący z Andrzejem Liczikiem pięściarz pokonał stosunkiem dwa do remisu Mateusza Orynka (0-1). Sędzia Włodzimierz Kromka wypunktował remis i wydaje się, że był w błędzie, bo Jakub kontrolował ten pojedynek. Zachęcamy do wysłuchania naszej rozmowy z Kubą.


SZEREMETA BEZ BŁYSKU, ALE ZROBIŁ SWOJE

Ta walka nie mogła zakończyć się inaczej. Mistrz Europy Kamil Szeremeta (20-0, 4 KO) stoczył na gali w Rzeszowie walkę rankingową dla podtrzymania aktywności przed zapowiadanym poważnym wyzwaniem, które czeka go jesienią. I formalności stało się zadość, choć nieco ospały tego dnia Szeremeta potrzebował pełnego dystansu, aby pokonać bardzo przeciętnego Edwina Palaciosa (12-10-1, 8 KO).KONTROWERSYJNY REMIS W WALCE STĘPNIA Z MATYJĄ

W bratobójczym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku dwóch pięściarzy reprezentujących barwy Knockout Promotions, tytuł zawodowego mistrza Polski w wadze półciężkiej nie trafił do żadnego z rywali, gdyż sędziowie wypunktowali remis. Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO) po raz pierwszy w zawodowej karierze nie zszedł z ringu jako zwycięzca, a jego kolega z grupy Marek Matyja (16-1-2, 7 KO) udowodnił, że nadal zalicza się do polskiej czołówki.KOWALIOW ODPOWIADA NA ZAPROSZENIE BETERBIJEWA

Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO), mistrz świata wagi półciężkiej WBO chciał jeszcze w kwietniu rewanżu z mistrzem IBF Arturem Beterbijewem (14-0, 14 KO), z którym dwukrotnie przegrał w czasach amatorskich. Teraz jednak plany Kowaliowa są zupełnie inne i to Beterbijew bardziej domaga się rewanżowego starcia. Kowaliow odpowiada mu w swoim charakterystycznym, pogardliwym stylu.