WBO: ZWYCIĘZCA TURNIEJU WBSS MA DAĆ WALKĘ GŁOWACKIEMU

Władze federacji World Boxing Organization odniosły się do skargi obozu Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) związanej z okolicznościami kontrowersyjnej porażki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). I są to dobre wiadomości dla naszego rodaka.

Obaj panowie skrzyżowali rękawice w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Wygrał Briedis w trzeciej rundzie, jednak po szeregu błędów sędziego i dziwnych okoliczności pozaringowych (przedłużona runda). Werdykt pojedynku nie zostanie zmieniony, ale Polak może liczyć na rewanż z Łotyszem.

Briedis w finale WBSS spotka się z Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO). Być może zwycięzca całego turnieju będzie zmuszony spotkać się z "Główką".

Przedstawiciele WBO w oświadczeniu dali jasno do zrozumienia, że nie są w stanie wpłynąć na zmianę werdyktu, będą za to naciskać, by lepszy z dwójki Briedis vs Dorticos spotkał się w kolejnej walce z pięściarzem z Wałcza.

"Zalecamy, aby zwycięzca turnieju bronił swojego pasa WBO w ciągu 120 dni od walki finałowej przeciwko Głowackiemu" - napisano między innymi w oświadczeniu władz federacji.

Finał WBSS zaplanowano na listopad. Oznacza to tyle, że Głowacki mógłby liczyć na walkę mistrzowską do końca marca przyszłego roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-07-2019 15:51:04 
No ale czego chce Głowacki? Chodzi o rewanż z Briedisem czy walkę o pas? Poza tym kto miałby wyłożyć kasę za taką walkę? Głowacki może powalczyć o pas z kimkolwiek kiedykolwiek a cały spór był o to żeby unieważnić wynik walki i jeszcze raz wejść na Briedisa.
To że WBO tak podeszło do sprawy nic nie zmienia w temacie całego zamieszania.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 06-07-2019 16:37:10 
No, ale w sumie dobrze, że dostanie walkę o pas. Nie dość, że zawalczy o WBO to jeszcze o IBF, które ma Dorticos.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 06-07-2019 16:43:08 
Teanshin

Ale federacja WBO nie może wpłynąć na wynik walki. Masz tam napisane przecież. Ich zachowanie jest jednak w porządku i chcą dać Główce swego rodzaju nagrodę pocieszenia/rekompensatę za cały ten skandal w mojej opinii bardzo dużą. Mnie osobiście to prawie satysfakcjonuje jako kibica.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 06-07-2019 16:55:28 
Bardzo wątpliwe żeby do walki Głowackiego ze zwycieszcą turnieju doszło. Przede wszystkim walki nie organizują federację tylko promotorzy i telewizje. Te "zalecenie" można jedynie potraktować śmiechem bo mistrz i zwycięaca turnieju bedzie celował w inne walki niż organizowanie walk Głowackiemu i WBO ani nie zabierze pasa ani nie zarządzi przetargu. Taka walka miałaby być zresztą walka pozaturniejową wiec pytanie kto miałby za nią zapłacić i gdzie miałaby sie odbyć. KP woli przepłacać Szpilke a drugiej straty finansowej takiej jak Głowacki Usyk Wasilewski nie chce. Dorticos nie ma kibiców, Breidis bedzie tez chciał dużo pieniędzy za walke wyjazdową a na walke na Łotwie nie ma co liczyc lub Łotysze zaproponują niesatysfakcjonujące pieniądze. Walki w Rydze były wspomagane finansowo przez państwo Łotewskie na ewentualna walke rewanżą z Głowackim i na wymagania finansowe strony polskiej nikt nie wyłoży pieniędzy.
Moim zdaniem takiej walki nie bedzie chodź Wasilewski nie raz pokazywał ze na dbaniu o interesy zawodników sie zna to jednak raczej tu sie nic nie uda zdziałać. Bzedzie potem propaganda strony polskiej ze za malo dawali a oczywiście pominą ze sami nie byli w stanie wiecej zaproponować.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-07-2019 17:10:14 
Autor komentarza: PitersonJ
Ja nie twierdzę że WBO może czy nie może na coś wpłynąć. Chodzi mi tylko czego chce Głowacki, czy uwiera go że przegrał w taki sposób czy bardziej sama strata szansy walki o pas?
Z biznesowego punktu widzenia taka opcja ma sens o ile Briedis wygra finał, bo Głowacki mimo wszystko dostałby swoją szansę i zarobił. Problem w tym że strony na 100% by się nie do gadały a do przetargu nikt nie przystąpi bo mimo tego że rewanż z Briedisem byłby elektryzujący to o tyle waga cruiser jest słabo oglądana.
No chyba że rząd Łotewski znów posmaruje.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 06-07-2019 17:23:10 
Na razie nie ma w cruiser kogoś ciekawego kto mógłby zawalczyć o pas, a nie walczył w turnieju. No może jedynie Gassiev lub od biedy Lerena, także kto wie może Głowacki zawalczy.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 06-07-2019 18:09:04 
Być może zwycięzca całego turnieju będzie zmuszony spotkać się z "Główką"
BYĆ MOŻE ... ;)

Przedstawiciele WBO w oświadczeniu dali jasno do zrozumienia, że nie są w stanie wpłynąć na zmianę werdyktu, będą za to naciskać, by lepszy z dwójki Briedis vs Dorticos spotkał się w kolejnej walce z pięściarzem z Wałcza.
BĘDĄ NACISKAĆ ... ;)

Zalecamy, aby zwycięzca turnieju bronił swojego pasa WBO w ciągu 120 dni od walki finałowej przeciwko Głowackiemu"
ZALECAMY ...

Oznacza to tyle, że Głowacki mógłby liczyć na walkę mistrzowską do końca marca przyszłego roku.
MÓGŁBY ...

Czyli inaczej mówiąc żadnych konkretów. Nieładnie było odpowiedzieć wprost : "Protest nic nie dał, możecie sp...lać."
Głowacki może liczyć na tyle ile kandydat na pracę, gdy słyszy "Proszę czekać na telefon".
Wszystko zależy od Briedisa, jeżeli zechce to zawalczy z Główką.
Na miejscu Głowackiego wolałbym usłyszeć od razu prawdę w twarz a nie taką ściemę, bo takie złudne nadzieje tylko przeszkadzają w treningach.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 06-07-2019 20:03:56 
Rewanz z Breidisiem/Sauerlandem? Nonsens. Po co oszustowi dawac szanse. Licze na Dorticosa. Ale i tak Glowa musialby sie zregenerowac, potem obic jakiegos journeymana (Szpilke?;), na to potrzeba wielu miesiecy, wiec nie ma sie co spieszyc.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 06-07-2019 20:45:38 
Nie podoba mi się to, że mamy pamięć dobrą ale krótką. Dzień, tydzień po walce, każdy temat o tej walce to było około 50 postów, każdy komentował każdy pierd związany z tą walką. A dzisiaj : jest oficjalna decyzja i nic. I nie chodzi nawet o samego Briedisa, powiedzmy, że się zdenerwował i walnął z łokcia. Ale GŁÓWNY sprawca zamieszania, sędzia Byrd, niezawieszony, zasędziował sobie 4 kolejne walki i chyba zero upomnień. Briedisa odpuszczam, on zrobił swoje, ale Byrd odwalił taką kichę jakiej nie widziałem już dawno i dalej jest wszystko cacy.
A Główka został po prostu zbyty. Ma pokornie, cierpliwie czekać, bo federacja uważa, że coś mu się należy. Ale federacja nic nie zrobi. A może wszystko. Potrafi ustanowić pas "emeritiusa", potrafi zrobić jakiś pas "franczyzowy" (co to jest??? :) ) ale nie potrafi tu się jasno określić. W tej chwili to wygląda tak : jeżeli Briedis będzie miał ten pas to może zaprosić każdego kogo sobie wymyśli a Główce da szansę TYLKO WTEDY, GDY BĘDZIE MU SIĘ TO KALKULOWAŁO, czyli Główka nie ma nic. Tylko tyle, że straci chłopak rok kariery, bo będzie trenował/brał walki mając z tyłu głowy, że na coś tam może liczyć. A nie ma ŻADNYCH gwarancji.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 06-07-2019 21:18:46 
Ale Główka nie ma szans czy z jednym czy z drugim .
Pozostaje mu tylko teraz walka o kase .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.