WBO: ZWYCIĘZCA TURNIEJU WBSS MA DAĆ WALKĘ GŁOWACKIEMU

Redakcja, WBOboxing

2019-07-06

Władze federacji World Boxing Organization odniosły się do skargi obozu Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) związanej z okolicznościami kontrowersyjnej porażki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). I są to dobre wiadomości dla naszego rodaka.

Obaj panowie skrzyżowali rękawice w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Wygrał Briedis w trzeciej rundzie, jednak po szeregu błędów sędziego i dziwnych okoliczności pozaringowych (przedłużona runda). Werdykt pojedynku nie zostanie zmieniony, ale Polak może liczyć na rewanż z Łotyszem.

Briedis w finale WBSS spotka się z Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO). Być może zwycięzca całego turnieju będzie zmuszony spotkać się z "Główką".

Przedstawiciele WBO w oświadczeniu dali jasno do zrozumienia, że nie są w stanie wpłynąć na zmianę werdyktu, będą za to naciskać, by lepszy z dwójki Briedis vs Dorticos spotkał się w kolejnej walce z pięściarzem z Wałcza.

"Zalecamy, aby zwycięzca turnieju bronił swojego pasa WBO w ciągu 120 dni od walki finałowej przeciwko Głowackiemu" - napisano między innymi w oświadczeniu władz federacji.

Finał WBSS zaplanowano na listopad. Oznacza to tyle, że Głowacki mógłby liczyć na walkę mistrzowską do końca marca przyszłego roku.