KOWALIOW ODPOWIADA NA ZAPROSZENIE BETERBIJEWA

Redakcja, Boxingscene

2019-07-06

Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO), mistrz świata wagi półciężkiej WBO chciał jeszcze w kwietniu rewanżu z mistrzem IBF Arturem Beterbijewem (14-0, 14 KO), z którym dwukrotnie przegrał w czasach amatorskich. Teraz jednak plany Kowaliowa są zupełnie inne i to Beterbijew bardziej domaga się rewanżowego starcia. Kowaliow odpowiada mu w swoim charakterystycznym, pogardliwym stylu.

- Cześć Siergiej, po twojej drugiej walce z Eleiderem Alvarezem odzyskałeś pas WBO i powiedziałeś dziennikarzom, że chcesz unifikacyjnej walki ze mną. Od razu się zgodziłem i poprosiłem mojego promotora, żeby skontaktował się z twoimi ludźmi. Ale ty wciąż nie przyjąłeś mojego zaproszenia do tańca. Tym razem zwracam się więc do ciebie osobiście i publicznie. Siergiej, zakończmy raz na zawsze sprawę między nami. Nie ma rozsądnego powodu, żeby przeszkadzać w organizacji naszej walki. Unifikacja to priorytet dla każdej dużej federacji, a grupa Top Rank z radością zajęłaby się taką walką (Kowaliow i Beterbijew współpracują z Top Rank - przyp.red.). W Rosji miałeś ksywę ''Makaron'', w Stanach zmieniłeś się w ''Krushera''. Która z tych ksyw lepiej do ciebie pasuje? Kibice czekają na odpowiedź, ja także. Zegar tyka - stwierdził niedawno Beterbijew.

- W internecie przeczytałem, że mistrz IBF chce stoczyć ze mną walkę unifikacyjną i jest tym nieźle podekscytowany. W tej chwili może jedynie stanąć w kolejce. Zgodnie z planem będę teraz walczył w obowiązkowej obronie z Anthonym Yarde - odpowiedział Kowaliow, którego promotorka, Kathy Duva otrzymała również ofertę z obozu Canelo Alvareza, jednak podobno nie była ona zadowalająca pod względem finansowym i Rosjanin skłania się ku starciu ze wspomnianym Anthonym Yarde w Rosji, a konkretnie 24 sierpnia w Czelabińsku. Inna sprawa, że wrześniowa walka z Canelo wciąż chyba jest na rzeczy, bo promotor Yarde, Frank Warren stwierdził w czwartek, iż odpowiednio wynagrodzony za cierpliwość Brytyjczyk może poczekać na Kowaliowa, jeżeli Rosjanin osiągnie porozumienie w sprawie pojedynku z Meksykaninem.