Archiwum wiadomości z dnia: 2015-11-11

 

TRENER SZUMENOWA: WŁODARCZYK NAJWIĘKSZYM WYZWANIEM OD HOPKINSA

- Włodarczyk będzie najtrudniejszym rywalem Beibuta od czasu jego spotkania z Bernardem Hopkinsem - uważa Ismael Salas, trener Beibuta Szumenowa (16-2, 10 KO), mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. Kazach w pierwszej obronie tytułu zmierzy się 18 grudnia na ringu w Palms Casino Resort w Las Vegas z naszym Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO).


ROACH: COTTO MUSI UNIKAĆ LIN

Przez lata Freddie Roach powtarzał Manny'emu Pacquiao, aby nie stał przy linach. Teraz to samo doradza Miguelowi Cotto (40-4, 33 KO), tym bardziej że jego najbliższy rywal Saul Alvarez (45-1-1, 32 KO) jest w tej strefie ringu wyjątkowo niebezpieczny.


DEONTAY WILDER: POKONAŁBYM KLICZKĘ NAWET JUTRO

Trzy lata temu wciąż jeszcze "zielony" i niesprawdzony Deontay Wilder (35-0, 34 KO) przebywał na obozie Władimira Kliczki (64-3, 53 KO), gdzie jako sparingpartner pomagał mu w przygotowaniach do starcia z Mariuszem Wachem. Wtedy wyrażał się o mistrzu z wielkim szacunkiem. Dziś sam piastuje pas organizacji WBC, choć Kliczko wciąż jest na tronie trzech pozostałych federacji.


DAWID MICHELUS WZNAWIA TRENINGI

W czwartek treningi wznawia czterokrotny Mistrz Polski Seniorów i trzykrotny Mistrz Polski Młodzieżowców, Dawid Michelus (-60 kg). Pięściarz Rafako Hussars Poland i Kontry Elbląg pauzował kilkanaście dni z powodu zapalenia płuc.

FONFARA: STEVENSON MOŻE UNIKAĆ REWANŻU

- Stevenson na pewno trochę obawia się rewanżu. Półtora roku temu miałem go na deskach, a dziś jestem lepszy niż wtedy. W dodatku on robi się coraz starszy - mówi Andrzej Fonfara w rozmowie z BOKSER.ORG. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z najlepszym polskim pięściarzem wagi półciężkiej.MAREK MATYJA: GRAFKA JEST NIEUSTĘPLIWY, BĘDZIE TWARDA WALKA

- Widać, że ten chłopak ma charakter i wie po co wychodzi do ringu. Zarówno on jak i ja lubimy się bić, co gwarantuje duże emocje dla kibiców - uważa niepokonany Marek Matyja (10-0, 4 KO), który w ostatni weekend listopada w Rzeszowie skrzyżuje rękawice z ambitnym Bartłomiejem Grafką (15-18-1, 6 KO), niedawnym pogromcą Pawła Głażewskiego.
IMAM Z GRANADOSEM, HARPER PRZETESTUJE RIVASA

Pełniący rolę oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC wagi junior półśredniej Amir Imam (18-0, 15 KO) przed atakiem na Wiktora Postoła stoczy jeszcze jedną walkę. Nowy pupilek Dona Kinga zaboksuje w Quebec City 28 listopada. Transmisję z tej gali przeprowadzi stacja SHO Extreme.