Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-07

 


W BELFAŚCIE BIJĄ NASZYCH

Nie udała się podróż do Irlandii Północnej czwórce naszych pięściarzy. W Belfaście polegli Patryk Litkiewicz (16-8, 10 KO) w wadze super średniej, Krzysztof Rogowski (9-14, 4 KO) w piórkowej, Piotr Tomaszek (1-18) w średniej oraz Sylwester Walczak (4-16-2) w półśredniej.
PROMOTOR MULLERA O PORAŻCE MASTERNAKA: CZUJĘ SIĘ ZAKŁOPOTANY

- Jest mi niezręcznie i czuję się zakłopotany - nie ukrywa Rodney Berman, sławny promotor z RPA, który był organizatorem wczorajszej gali w Kempton Park. W głównej walce wieczoru Mateusz Masternak (35-3, 25 KO) wyraźnie dominował nad Johnnym Mullerem (19-4-2, 13 KO), miał go dwukrotnie na deskach, a mimo tego dwóch sędziów znalazło sposób, by przekręcić Polaka na swoich kartach punktowych (93:95).DEONTAY WILDER: NIE TYLKO NOKAUTUJĘ, POTRAFIĘ DUŻO WIĘCEJ

W najbliższą sobotę na ringu w Bartow Arena w Birmingham, niecałą godzinę drogi od swojego domu, Deontay Wilder (33-0, 32 KO) przystąpi do pierwszej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej, mając za rywala Erica Molinę (23-2, 17 KO). I choć styczniowym zwycięstwem na pełnym dystansie nad Bermane'em Stiverne'em Amerykanin uciszył wielu krytyków, to nadal musi jeszcze sporo udowodnić.
WIDEO: SPARTAŃSKIE WARUNKI OLSZTYŃSKICH WILKÓW

W pierwszy piątek lipca w Lesznie odbędzie się gala Spartan Boxing Night, podczas której w głównej walce wieczoru Przemysław Opalach (17-2, 15 KO) zmierzy się z Kenijczykiem Danielem Wanyonyi (21-6-2, 17 KO). Ringowy pseudonim Polaka to "Spartan" i trzeba przyznać, że on sam musi trenować czasem w spartańskich warunkach. Gościliśmy z kamerą w jego klubie Wilki Olsztyn by pokazać Wam, że boks zawodowy to nie zawsze wielkie gale w Las Vegas, ale również, a może przede wszystkim, ciężka praca i wiele wyrzeczeń.


CZAKIJEW CHCE ZAATAKOWAĆ TYTUŁ IBF

Po nieudanej próbie wywalczenia pasa WBC, o który dwa lata temu rywalizował z Krzysztofem Włodarczykiem, Rachim Czakijew (23-1, 18 KO) zapowiedział, że spróbuje w przyszłości zaatakować należący do Yoana Pablo Hernandeza (29-1, 14 KO) tytuł IBF.KHAN: WALKA Z THURMANEM BYŁABY WYBUCHOWA

Amir Khan (31-3, 19 KO) nie będzie rozpaczać, jeżeli nie dojdzie do jego walki z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). Brytyjczyk ma już na celowniku kilka alternatywnych nazwisk, z których na czoło wysuwa się często ostatnio zapraszający Brytyjczyka na ring Keith Thurman (25-0, 21 KO).