ROACH: COTTO MOŻE POKONAĆ MAYWEATHERA

Redakcja, fighthype.com

2015-06-07

Po niepowodzeniu w walce stulecia Freddie Roach chce wystawić naprzeciw Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO) swojego kolejnego podopiecznego. Słynny trener chętnie widziałby w starciu z Amerykaninem Miguela Cotto (40-4, 33 KO).

W niedzielny poranek na Brooklynie 34-letni Portorykańczyk, który pod okiem Roacha przeżywa drugą młodość, zastopował w czwartej rundzie Daniela Geale'e (31-4, 16 KO). W kolejnej walce ma się zmierzyć z Saulem Alvarezem, jednak ze względu na jego imponującą formę pojawiają się też pytania o ewentualny rewanż z Mayweatherem.

W 2012 roku, kiedy Roach nie był jeszcze jego szkoleniowcem, "Junito" przegrał z Amerykaninem jednogłośną decyzją sędziów, dając niepokonanemu rywalowi jedną z najlepszych walk w karierze. Sławny trener wierzy, że tym razem, z jego pomocą, to ręka Cotto powędrowałaby w górę.

- Myślę, że Miguel może pokonać Mayweathera. To na pewno byłaby trudna walka. Musielibyśmy stoczyć perfekcyjny pojedynek, ale jesteśmy w stanie to zrobić - powiedział po walce Cotto-Geale Roach, którego inny podopieczny, Manny Pacquiao (57--2, 38 KO), na początku maja przegrał z Mayweatherem na punkty.

Sam Cotto na temat możliwego rewanżu się nie wypowiada. - Zawsze szukam dużych walk. Niedługo usiądziemy z moim zespołem i zdecydujemy, co jest najlepsze dla mojej kariery. Z Mayweatherem żadnych rozmów nie było - stwierdził.