JOSHUA: JUŻ TERAZ POKONAM FURY'EGO, ZA ROK BĘDZIE TYLKO ŁATWIEJ

Anthony Joshua (13-0, 13 KO) nie chce czekać. Utalentowany 25-latek, któremu wróży się karierę na miarę Władimira Kliczki albo i większą, już dziś jest gotowy do starcia ze swoim znanym rodakiem Tysonem Furym (24-0, 18 KO).

Mistrz olimpijski właśnie Fury'ego wskazał, gdy zapytano go, jakiego rywala by sobie zakontraktował, gdyby był promotorem samego siebie.

- Wybrałbym Tysona, bo to byłaby wielka walka. Fury dobrze się sprzedaje w telewizji. Ludzie chcieliby to zobaczyć, więc pojedynek ten nie wymagałby dużej promocji. Mam oczywiście czas na Fury'ego. On ciężko pracował, ma już ugruntowaną pozycję i walczy na poziomie mistrzowskim. To byłaby dla mnie bardzo trudna walka, bo on ma znacznie większe doświadczenie. Myślę jednak, że byłbym w stanie wygrać. A jeżeli nadal będę się rozwijać w takim tempie, w ciągu roku czy półtora wygrałbym dużo łatwiej niż obecnie - powiedział AJ.

Zestawienie Fury-Joshua byłoby ciekawe w ringu, ale i poza nim. Brytyjczycy bardzo różnią się osobowością - Tyson jest wygadany i znany z kontrowersyjnych opinii i nie mniej kontrowersyjnego sposobu ich wyrażania, podczas gdy Joshua cechuje się spokojnym usposobieniem. Zdaniem niektórych jest wręcz za spokojne jak na boksera.

- Trzeba być sobą. W ringu urwę ci głowę. To czas walki, nie ma tam miejsca na bycie miłym. Wiem, kiedy należy włączyć, a kiedy wyłączyć pstryczek. Dalej jestem sobą, ale jestem w trybie walki. Po wszystkim uścisnę rywalowi dłoń jak dżentelmen - skomentował bokser z Watfordu.

Kolejne walki Joshua stoczy 18 lipca i 12 września. Choć chce już dużych nazwisk, pozostaje pokorny. - Zawsze traktuję siebie jak pretendenta. Nie uznaję siebie za nikogo wyjątkowego. Muszę udowodnić swoją wartość. Nad nikim na razie nie stoję - stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ahoraquien
Data: 07-06-2015 11:17:20 
Anthony Joshua już teraz to nazwisko zaczyna świecić swoim blaskiem, w ciągu roku będzie elektryzować miliony fanów :)
 Autor komentarza: blingbling
Data: 07-06-2015 11:23:38 
antek przestan bryzgac kolumbijski katar bo bredzisz chlopcze
 Autor komentarza: Krusher
Data: 07-06-2015 11:37:12 
By się zdziwił,nie każdy wychodzi do ringu przegrać...
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-06-2015 12:18:33 
Hmm chyba a nawet raczej predzej czy pózniej do tej walki moze dojsc , np po walce Fury - Wladimir
teraz raczej napewno nie.Fury mega wyzwanie pyskowac bedzie ale faworytem z Wladem nie Bédzie!?
takie lekkie porownanie Fury 12 rund wypunktowal Jonschona 3 lata pózniej Joshua 2 runda czyste ko na Jonschonie wiadomo walka walce nierówno, doswiadczenie po stronie Furego ponad 22 walk joshua tylko 14 ale z walki na walke coraz lepszy rewelacyjnie sié rozwija i sila ciosu dla Joshui.
teraz nie ale za np 1. 5 roku wyraznym faworytem walki z Furym Bedzie Joshua
 Autor komentarza: Paulyester
Data: 07-06-2015 21:42:36 
Czasami nie rozumiem fascynacji Furym na tym forum. Facet kompletnie nie ma nóg. Przegrywa i z Kliczkiem i z Joshua.
 Autor komentarza: maldini13
Data: 07-06-2015 22:08:33 
Paulyester weź obejrzyj jakąś walkę Furego. Fury ma bardzo dobrą pracę nóg jak na swoje gabaryty i świetne zejścia z lini ciosu po kombinacjach.

Co do Joshuy to lubiłem gościa i nadal uważam go za wielki talent, aczkolwiek po ostatniej wygranej z Kingpinem zaczyna mnie irytować. Troche sie rozpędził i lekko obrasta nam w piórka. Radzę ochłonąć Panie Joshua. Kingpin był świetny, ale niestety juz nie jest. 3 lata temu na pewno był lepszy niż jest dziś, poza tym Fury był wtedy młodszy niż Joshua dzisiaj.

IMHO Głażewski prawie pokonał Roya Jonesa Juniora :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.