WBC NALEGA NA POJEDYNEK GARCIA-POSTOŁ. ODBIERZE SWIFTOWI PAS?

Miguel Rivera, boxingscene.com

2015-06-07

Władze World Boxing Council mogą odebrać Danny'emu Garcii (30-0, 17 KO) tytuł w wadze junior półśredniej, jeżeli Amerykanin przystąpi do planowanej na 1 sierpnia walki z Paulie'em Malignaggim (33-6, 7 KO).

Zgodnie z ustaleniami WBC Garcia powinien się teraz zmierzyć z najwyżej notowanym w rankingu tej federacji Ukraińcem Wiktorem Postołem (27-0, 11 KO). "Swift" po raz kolejny ma jednak inne plany niż organizacja, której pas posiada od marca 2012 roku, a którego nie bronił od marca 2014.

- Danny Garcia od września jest dogadany z Wiktorem Postołem. Ustalili, że Danny zmierzy się z Lamontem Petersonem, a Postoł wystąpi na undercardzie tej gali i za to, że musi czekać, otrzyma odpowiednią gratyfikację. Po tym wszystkim miało dojść do ich walki. Teraz musimy otrzymać potwierdzenie pojedynku Garcia-Malignaggi, nie możemy się opierać na doniesieniach prasy. Nie chcemy spekulować, bo to mogłoby prowadzić do komplikacji. Mamy po prostu nadzieję na walkę z Postołem - oświadczył prezydent WBC Mauricio Sulaiman.

Garcia posiada pasy WBA Super i WBC w kategorii do 140 funtów, ale nie bronił ich w dwóch ostatnich walkach. Starcie z Malignaggim ma się odbyć 1 sierpnia w Barclays Center na Brooklynie.