CHISORA-USTINOW 11 LIPCA W WIELKIEJ BRYTANII?

Rick Reeno, boxingscene.com

2015-06-07

Rosyjski olbrzym Aleksander Ustinow (30-1, 21 KO) może być rywalem Derecka Chisory (20-5, 13 KO) w jego pierwszej walce od czasu ubiegłorocznej porażki z Tysonem Furym. Pojedynek planowany jest na 11 lipca.

Promowany dotąd przez należącą do braci Kliczków grupę K2 Promotions Ustinow podpisał przed kilkoma dniami kontrakt z Frankiem Warrenem, dzięki któremu będzie regularnie występować w Wielkiej Brytanii. Na początek ma się zmierzyć z "Del Boyem".

- Warren pomoże mi z karierą Ustinowa. Rozmawiamy obecnie na temat starcia z Chisorą 11 lipca. Później zaatakujemy tytuły mistrzowskie, które należą do Władimira Kliczki. Ustinow to teraz jedyny bokser mogący pokonać Władimira. Obóz Kliczki o tym wie, dlatego nigdy nie dopuściłby do walki z Aleksandrem. Postanowiliśmy więc rozstać się z jego firmą - powiedział menedżer Ustinowa Władimir Hriunow.

Ponad dwumetrowy Rosjanin, który ma też białoruskie obywatelstwo, po raz ostatni boksował w grudniu ubiegłego roku, zwyciężając na punkty Chauncy'ego Wellivera. Nieco wcześniej, pod koniec listopada, Chisora przegrał przez poddanie z Furym.