Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-02

 WIDEO: PORAŻKA PAWŁA WIERZBICKIEGO

Za nami V Międzynarodowy Turniej im. Zygmunta Chychły. W wadze super ciężkiej liczyliśmy na aktualnego mistrz Polski - Pawła Wierzbickiego. Ten jednak przegrał niejednogłośną decyzją (1:2) półfinałowy bój z Kemem Ljunguistem. Zobaczcie jaki przebieg miał ten pojedynek. Na pocieszenie dodajmy, że to właśnie Duńczyk wygrał całą imprezę.


WIDEO: JERZY GUSS - ZADOWOLONY Z PROMOCJI BOKSU

W trakcie V Międzynarodowego Turnieju im. Zygmunta Chychły (29-31.05.2015) porozmawialiśmy z Prezesem Pomorskiego OZB , który nie krył zadowolenia z promocji boksu olimpijskiego, odbijającej się szerokim echem w całej Europie, a "order zasługi" i podziękowania w organizacji przekazał Prezesowi Klubu SAKO Gdańsk - Markowi Chrobakowi.


PAMIĘCI MISTRZA LEWEGO PROSTEGO

Dobrze zapowiada się Międzynarodowy Turniej Juniorów w Bydgoszczy - powiedział Krzysztof Łajdyk, organizator zawodów - wysłaliśmy zaproszenia do klubowych ośrodków Czech, Litwy, Niemiec i Łotwy; oczywiście spodziewamy się także licznych ekip z Polski. Patronem dwunastej już edycji jest niezapomniany 'ringowy spec' Jerzy Adamski - wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Rzymie.


PODSUMOWANIE IMPREZY 'BABSKIE PORUSZENIE'

Dawno nie udało się zgromadzić tyle trenujących boks kobiet w jednym miejscu, a w Gdyni owszem i to za sprawą Klubu Sportowego Bombardier, który dołączył do programu "Babskie Poruszenie" czego efektem były bezpłatne zajęcia pięściarskie w pigułce i o dziwo ze wszystkich dyscyplin to własnie boks był najbardziej obleganym elementem tego dnia. Prezentujemy kilka ujęć z imprezy.

MASTERNAK-MULLER: FOTORELACJA Z PRÓBNEGO WAŻENIA I KONFERENCJI

- Trochę jest tu ciężkie powietrze i mam lekką zadyszkę, ale do soboty powinno być w porządku - mówi Mateusz Masternak (35-2, 25 KO), który jest już w RPA, gdzie za cztery dni skrzyżuje rękawice z miejscowym Johnny Mullerem (18-4-2, 13 KO). Dziś Polak odbębnił próbną ceremonię ważenia oraz konferencję prasową promującą to wydarzenie. Miał też po raz pierwszy okazję spojrzeć najbliższemu rywalowi z bliska w oczy. Zapraszamy Was do krótkiej fotorelacji.


WIDEO: KINGA SIWA vs. EWELINA WICHERSKA

Nietypowa lokalizacja - przy fontannie Neptuna i ciekawe pojedynki zagwarantowały wspaniałe widowisko nie tylko sympatykom pięściarstwa, ale licznie odwiedzającym to miejsce turystom. Prezentujemy jedyną walkę kobiet, która miała miejsce podczas V Międzynarodowego Turnieju im. Zygmunta Chychły (29-31.05.2015). Sądzimy że przyszłoroczna edycja, również będzie eksplozją wyrównanych pojedynków i prócz Kingi Siwej i Eweliny Wicherskiej zobaczymy inne pięściarki.WIDEO: PAWEŁ WIERZBICKI - DOJRZAŁEM DO BOKSU

Jeszcze przed półfinałami V Międzynarodowego Turnieju im. Zygmunta Chychły (29-31.05.2015) porozmawialiśmy z Pawłem Wierzbickim. Nastrój do walki, raczej waleczny, nie wskazywał na końcowy rezultat starcia z Kemem Ljunguist (Dania), a trzeba przyznać, że na takim turnieju należało trochę więcej z siebie wykrzesać, bo poziom przybyłych zawodników był bardzo wysoki. Nie było łatwo, o czym właśnie przekonał się Paweł.


LEPICHIN I BARRERA PRZED KOWALIOWEM

To będzie noc wagi półciężkiej. 25 lipca na ringu w Mandalay Bay Resort & Casino w Las Vegas Siergiej Kowaliow (27-0-1, 24 KO) przystąpi do obrony pasów WBA/WBO/IBF, mając za rywala Nadjiba Mohammediego (37-3, 23 KO). Ale tego wieczoru kibice obejrzą jeszcze inne ciekawe potyczki w tym limicie.