GMITRUK I SĘK MYŚLĄ O WALCE ZE STEVENSONEM

Redakcja, polsatsport.pl

2015-06-02

Andrzej Gmitruk, trener Dariusza Sęka (22-2-1, 7 KO), przyznał w poniedziałkowym programie "Puncher", że jeżeli jego podopieczny będzie wygrywać, może się znaleźć wśród kandydatów do walki z mistrzem WBC w kategorii półciężkiej Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO).

28-letni pięściarz kolejną walkę stoczy 4 lub 10 lipca. Jego rywalem będzie Shefat Isufi (17-2, 13 KO), a na szali znajdzie się pas WBC EBU. Tytuł nie jest prestiżowy, jednak gwarantuje dobrą pozycję w rankingu, w konsekwencji zaś może prowadzić do starcia o światowy czempionat.

- W tej kategorii, poza Jurgenem Braehmerem, większość zawodników walczy w USA, a więc jest naprawdę silna. Trzeba po prostu podjąć pewne decyzje. Jeśli utrzymamy ten pas, to trzeba będzie szukać szansy na walkę właśnie ze Stevensonem - powiedział Gmitruk.

Na razie jest to jednak melodia przyszłości. Teraz Sęk musi pokonać Albańczyka, a potem być może będzie okazja do zaboksowania 26 września na gali Polsat Boxing Night. Jest jednak poważny problem - zawody mają polegać na starciach polsko-polskich, a w kraju jest kłopot ze znalezieniem rywala dla Sęka.

- Już nawet na ostatnim Polsat Boxing Night chciałem wyjść do ringu za darmo, ale nikt nie chciał - stwierdził pięściarz z Tarnowa.