Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-13

 
BOKSER.ORG POLECA: PREMIERA FILMU MISTRZOWIE

28 maja do polskich kin trafi film dokumentalny "Mistrzowie" opowiadający o losach bokserskich znakomitości, które musiały pokonać trudną drogę na szczyt. Na obraz składają się archiwalne walki pięściarskich legend takich jak Tyson, Holyfield i Hopkins oraz emocjonujące wywiady m.in. z Markiem Whalbergiem, Denzelem Washingtonem, 50 Centem i Spike Lee.
MICHALCZEWSKI: ADAMEK-SALETA TO ZŁA REKLAMA BOKSU

Dariusz Michalczewski w ostrych słowach komentuje walkę Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO), która ma być główną atrakcją zaplanowanej na 26 września gali Polsat Boxing Night w Łodzi. - To pożegnanie Adamka to jakiś śmiech na sali! - powiedział w rozmowie z portalem sport.pl.


WACH-REKOWSKI I ZIMNOCH-WAWRZYK NA POLSAT BOXING NIGHT?

Do dwóch kolejnych ciekawie zapowiadających się pojedynków w wadze ciężkiej może dojść na wrześniowej gali Polsat Boxing Night. Oprócz starcia Adamek-Saleta, które będzie głównym wydarzeniem zawodów w Łodzi, w ringu możemy zobaczyć pojedynki Marcina Rekowskiego (16-1, 13 KO) z Mariuszem Wachem (30-1, 16 KO), a także Krzysztofa Zimnocha (17-0-1, 11 KO) z Andrzejem Wawrzykiem (29-1, 15 KO) lub Pawłem Kołodziejem (33-1, 18 KO).
WIDEO: ANDRZEJ FONFARA UCZY BOKSU NA OBIEKCIE LEGII

Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO) starał się wykorzystać swój pobyt w Polsce do maksimum. Wczoraj znów razem z Albertem Sosnowskim poprowadził trening dla wszystkich chętnych na obiekcie warszawskiej Legii. Dla każdego znalazł trochę czasu i pokazał pewne sztuczki. Naprawdę ciekawy materiał - zapraszamy!


MASTERNAK I MULLER ZMOTYWOWANI PRZED WALKĄ

- To nie będzie łatwa walka. Mam dla rywala sporo szacunku i z pewnością będę musiał być dobrze przygotowany. Jestem jednak pewny siebie, bo gdybym nie wierzył w swoje umiejętności, to już dawno skończyłbym z boksem - przekonuje Mateusz Masternak (35-2, 25 KO), który 6 czerwca w RPA zmierzy się z miejscowym Johnnym Mullerem (18-4-2, 13 KO). O walce informowaliśmy Was już blisko dwa tygodnie temu.


GOŁOWKIN ZACZEPIA CANELO I NAMAWIA NA WALKĘ

Za trzy dni Giennadija Gołowkina (32-0, 29 KO) czeka kolejna obrona pasa WBA wagi średniej, gdy naprzeciw niego stanie Willie Monroe Jr (19-1, 6 KO). Kazachski król nokautu ma nadzieję, że kolejna efektowna wygrana doprowadzi go do upragnionego starcia z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO).


KOSTECKI ZAWIESZONY NA DWA LATA

Dawid Kostecki (39-2, 25 KO), w którego organizmie po listopadowej gali Polsat Boxing Night w Krakowie wykryto zabronione substancje, został w środę zawieszony na dwa lata przez komisję dyscyplinarno-odwoławczą Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego.PIANETA Z SZACUNKIEM O CZAGAJEWIE, ALE I WIARĄ W SIEBIE

Jak już zapewne wiecie, 11 lipca podczas gali w Magdeburgu do pierwszej obrony pasa WBA wagi ciężkiej w wersji Regular, nazywanej przez niektórych tytułem wicemistrzowskim, podejdzie Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO). Jego pretendentem będzie Francesco Pianeta (31-1-1, 17 KO), ale niemieccy kibice obejrzą również inne ciekawe potyczki królewskiej kategorii.